Üç ayaklı köpeğe gözü gibi bakıyor

Alaplı Belediyesinde temizlik işçisi olarak çalışan Cemal Eroğlu, üç yıl önce bir aracın çarpması sonucu bacağı kesilen köpeğe belediye hayvan bakımevinde gözü gibi bakıyor.

Üç ayaklı köpeğe gözü gibi bakıyor

Alaplı Belediyesinde temizlik işçisi Cemal Eroğlu, üç yıl önce ilçe merkezinde temizlik yaptığı sırada bir aracın köpeğe çarptığını gördü. Yerde kanlar içinde kıvranan köpeği el arabasına koyan Eroğlu, belediye veteriner hekimine götürdü. Sol ön ayağından yaralanan köpek Zonguldak İl Özel İdaresi Geçici Hayvan Bakımevinde ameliyat edilerek kangren olan ayağı kesildi. Eroğlu, Sevimli adını verdiği köpeğin her türlü bakımını 3 yıldır yaptığını belirterek, Köpeği 3 yıl önce aracın çarpması sonucu yerde kanlar içinde yatarken gördüm. Daha küçüktü, onu yaralı görünce beni çok etkilemişti. Köpeğin tekrar sağlığına kavuşması için hayvan bakımevinde mücadele verdim. Ona çok iyi baktım. 3 ayaklı köpeğim şimdi bana 3 yıldır arkadaşlık ediyor dedi.

Köpeğe özenle bakıyor
Eroğlu, köpeğin hayvan bakımevinde kalan diğer sokak köpekleriyle birlikte yaşadığını ifade ederek, Diğer köpekler ne yiyorsa köpeğim de onu yiyor. Bazen kendi cebimden tavuk alarak yediriyorum. Barınağın maskotu oldu. 3 ayağı ile fazla bir yere gidemiyor ama ben onu elimden geldiğince gezdirmeye çalışıyorum. Birbirimize çok alıştık. Bazen 3 ayaklı köpeği görenler çok şaşırıyorlar. Hayatta nasıl kaldığını çok merak ediyorlar. Elimden geldiğince ona bakmaya devam edeceğim diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48