UÇAR´DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

UÇAR´DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
gundemeregli.com-AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, doğalgaz, Filyos Vadi Projesi ve Kozlu Sahil Projesi hakkında açıklamalarda bulundu.
6 Temmuz 2012 günü Zonguldak Belediye Meclis Toplantısı´nda CHP´li Meclis Üyesi Orhan Yücel´in, maaş alamadığını iddia eden işçiler ile ilgili iddialarına cevap veren AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, Belediye meclis üyesi arkadaşımızın 2.5 aydır maaşını alamayan özel sektör işçisi dururken, ´maaşını alamadığını söyleyen şerefsizdir´ demesi çok doğru bir ifade değildir. Bu ifadenin üzerinden değerlendirme yapmak istemiyorum ama Zonguldak Belediyesi´nde hizmet alımı yoluyla çalışan işçiler maaşlarını alamıyorlar. Belediye işçisi oldukları için kendileri açık bir şekilde ifade edemiyorlar. Ama her olayda olduğu gibi bu tip olaylarla da kendine yakışır bir tavır sergilemiş. Buna bizim diyecek bir şeyimiz yok, hem Zonguldak halkı hem de çalışan işçilerimiz emeğin ne kadar sömürüldüğünü görüyoruz. Baskıyla, tehditle insanları sömürmeye çalışıyorlar. İşçi arkadaşlar ise herhangi bir ifadede bulunamıyorlar. Tepkilerini gösteremiyorlar, bunları herkes biliyor. Zaten bununla ilgili AK Parti Belediye Meclisi Grubu açıklamada bulunacaktır dedi.
Doğalgazın Zonguldak´taki hava kirliliğini ortadan kaldıracağını ifade eden Uçar, Doğalgaz hava kirliliğini ortadan kaldırmak için en önemli enerji kaynaklarımızdan bir tanesidir. Zonguldak´ta kömüre alışmışız böyle devam edelim derseniz o zaman bu şehrin hava kirliliğine katlanacaksınız. Zaten farklı bir şey söyleyeyim taş kömürünü sobalarda kullanmak doğru değil, sanayide kullanmamız lazım. Taş kömürünün kullanılabilecek bir sürü alanlar var orda değerlendirelim. Doğalgaz gecikmiş bir çalışmadır. Dün Ankara da il başkanları toplantısındaydım bu doğalgaz şirketinin başka illerde yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi aldım. Projeleri çok hızlı bir şekilde hayata geçirdiklerinin öğrendim. Bende bundan dolayı memnun oldum. Umut ediyorum 18 aydan daha kısa bir süre içerisinde bu çalışmalar biter de Zonguldak´ın yoğun yerleşim alanlarına biran evvel getirilir diye konuştu.
Kozlu Sahil Projesi´nin sosyal donatı anlamında Zonguldak´ta önemli yerlerden birisi olacağını aktaran Uçar, Filyos Vadi Projesi ile ilgili de şunları kaydetti:
Kozlu Zonguldak´ın aynası. Zonguldak´a ilk giriş güzergâhımız Kozlu. Biliyorsunuz o sahile geldiğimiz zaman içimiz parçalanıyordu. O kadar güzel sahil olmasına rağmen bu yerleri değerlendiremiyoruz, bu sahilleri kirletiyoruz diye zaman zaman kendi kendimize hayıflandığımız günler vardı. Sevgili başkanımız Ali Bektaş gerçekten çok önemli bir soruna neşter attı, el attı. Bu proje çok önemli bir proje mali kaynakları kıt olmasına rağmen bu projenin yüzde 60- 70 ini hayata geçirdi. Kalan yüzde 30-40lık kısmı sanayinin olduğu bölgede çok önemli projeler var. Bu proje şehrin çekim merkezi haline gelebilecek özellikle yazın insanlarımızın sosyal donatı anlamında günlerini geçirebileceği değerlendirebileceği önemli yerlerden bir tanesi olacak. Filyos Vadisi Projesi endüstri bölgesi ilan edildi. Ardından buraya yapılacak yatırımlar da teşvik kapsamına alınması çok önemli bir gelişmeydi. Bu büyük yatırımcıları heyecanlandıracak bir karardı. Ama bizim için en önemli olan Filyos Limanı´nın ihale edilmesiydi. Kalkınma Bakanımızla görüştüm. Filyos Limanı projesi yap işlet devret modeli ile birlikte ihale edilecek. Sedde çalışmaları biraz ağır işliyor. Yasal süreci beklemek zorundasınız. Biz kendimiz hızlandıralım, müteahhidi takip edelim diye Ankara´ya milletvekillerimiz ile birlikte gittik. Yılsonunda tamamlanacağı belirtildi. İnşallah orada yer tahsisleri yapılarak kazmayı vuracağız.
(OA-OA-Y)
Düzeltme Notu: CHP´li Meclis Üyesi Orhan Yücel´in ´Maaşını alamadığını söyleyen şerefsizdir´ olarak düzeltilmiştir. Abonelerimize duyurulur.
Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2012, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48