ÜCRETSİZ SEYAHAT HAKLARINI KULLANABİLİRLER

ÜCRETSİZ SEYAHAT HAKLARINI KULLANABİLİRLER

Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı,  halk otobüslerini ücretsiz kullanma haklarını kullanamayan 65 yaş üstü vatandaşlar ile engelli bireylerin bu sorunlarının ortadan kalktığını bildirdi.

Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine Yapılan denetimler ve görüşmeler sonucunda Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi tarafından 27.04.2022 tarihinde sorunun ortadan kalktığı duyuruldu.

Açıklama şöyle;

“Normalleşme süreci ile birlikte vatandaşlarımızın kısıtlanan özgürlükleri çoğu alanda kaldırılmasına rağmen İlçemizde yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlar ile engelli bireylerin ücretsiz seyahat hakkını kullanamadıkları görülmüştür.

Vatandaşlarımız tarafından gelen yoğun şikayetler üzerine bu sorun ilk gündem maddelerimiz arasında yer almıştır.

Yapılan denetimler ve görüşmeler sonucunda Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi tarafından 27.04.2022 tarihinde sorunun ortadan kalktığı basın açıklaması ile duyurulmuştur.

İlçemizde yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ve engelli bireylerin hakkını kullanmasında bir engel kalmamış olup, ücretsiz seyahat haklarını kullanabilirler. Olumlu yaklaşımlarından dolayı Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifine teşekkür ederiz. Halkımıza duyurulur.”

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48