Üreticiden 350 ton fındık...

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, yaklaşık bir aydan beri fındık piyasasında olan Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO), üreticiden şu ana kadar 350 ton ürün aldığını söyledi.

Üreticiden 350 ton fındık...
TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, yaptığı açıklamada, 24 Nisandan bu yana fındık piyasasında olan TMOnun başarıyla bu süreci yürüttüğünü belirtti.

Halen fındık alımını sürdüren TMOya ürün veren üretici sayısının hayli fazla olduğunu dile getiren Soydan, üreticilerin TMOya fındık vermekten son derece memnun olduğunu ifade etti.

Soydan, TMOnun Ordu, Giresun, Trabzon, Samsun, Düzce, Sakarya gibi illerde fındık alımı gerçekleştirdiğini kaydederek, 

Şu ana kadar TMO üreticiden 350 ton fındık almış durumda. Edindiğimiz bilgiye göre TMOya en çok ilgi Orduda var. Orduda henüz serbest piyasa rakamları 10 liranın üzerine çıkmadığı için üreticilerimizin tercihi TMO oluyor. Ayrıca yetkililerden aldığımız bilgiye göre bundan sonrası için de TMOdan randevu alan üreticilerimizin sayısı hayli fazla. dedi.

TMOnun gelecek sezonda da piyasada olmasını dilediklerini belirten Soydan, İnşallah yetkili makamlar bu yönde karar alır. Serbest piyasa koşullarının üreticilerimiz adına çok fayda sağlamadığı ortada. Bu noktada TMO modeli, üreticilerimizin hakkını sonuna kadar savunacaktır. ifadesini kullandı.

Soydan, zor günlerinde üreticilerin imdadına yetişen TMOyu devreye sokan hükümet yetkililerine de teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2017, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48