VATANDAŞ TEPKİLİ!

VATANDAŞ TEPKİLİ!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, bazı bölgelerdeki enerji kesintileri vatandaşların tepkisine neden oluyor.

İlçenin Bağlık Mahallesi Hacı Abdurrahman ve Tezel sokak mevkilerinde, dün (24 Ocak) öğle saatlerinden sonra (15.00) yaşanan elektrik kesintisi, gece saatlerine kadar devam etti.

Yine dün, Haber Merkezimize ulaşan fotoğraf karelerinde, gün içinde sokak lambalarının yanıyor olmasına rağmen, öğleden sonra uzun süre elektrik verilememesi, tepkileri arttırdı.

Bunun yanı sıra ilçenin Göktepe Mahallesi Halil Posbıyık Caddesi’nde de yoğun kar sonrası elektrik direklerinin yıkılması, devrilen ağaçların da enerji ve telefon hatlarına hasar vermesi nedeniyle, 5 gündür elektrik verilemediği belirtiliyor.

Mahalle sakinleri, yolların bugün açıldığını, Ankara’dan geldiği öğrenilen ekiplerin de elektrik hatlarında onarım çalışması başlattığını ifade ediyorlar.

KÖY YOLLARI İLE ENERJİDE DURUM!

Diğer yandan, yetkililerden edinilen bilgiye göre, İlçe genelindeki yoğun kar yağışı sonrası bazı köylerde kar kalınlığı 2 metreyi aştı.

Bu kapsamda bir çok köy yolu kapanırken, yapılan çalışmalarla dün akşam saatlerinde 30’a düşürülen kapalı köy yolu, gece yağış nedeniyle yeniden artış gösterdi. Halen 8 köye elektrik verilemezken, çalışmalar ise devam ediyor.

ZONGULDAK YOLUNDA DURUM!

Öte yandan, yoğun kar yağışı nedeniyle zaman zaman kontrollü geçiş izni verilen Ereğli-Zonguldak karayolu, sabah saat 04.00 sularında uzun araçlara yeniden kapatıldı.

Araçlar, Ören Mahallesi mevkisinde İlçe Trafik ekipleri kontrolünde tutulurken, diğer araçlar ise kar lastiği yada zincir takma suretiyle seyahat edebiliyor.

Yetkililer, son yılların en fazla kar yağışının görüldüğü bölgede, tüm birimlerin 7/24 görev başında olduğunu belirtirken, vatandaşların da olası olumsuzluklara karşı gerekli tedbirleri almalarını istiyor.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2022, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48