YAĞMUR SUYU TAŞKINLARI ÖNLENECEK

YAĞMUR SUYU TAŞKINLARI ÖNLENECEK

Kdz. Ereğli Belediyesi, Doruk Esentepe sokak üzerinde yaşanan yağmur suyu taşkınlarını önlemek için menfez çalışmalarına başladı. Kepez Solak Yol Ayrımı bölgesinde ise yeni kanalizasyon hattı yapılıyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi, kentin alt yapısını güçlendirmek için çalışmalarına ihtiyaç duyulan noktalarda devam ediyor.

Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi’nin de yer aldığı Doruk 2 Nolu Esentepe sokak üzerinde aşırı yağmurlarda yaşanan su taşkınlarını önlemek için menfez çalışması başlatıldı. Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Deniz Koca, çalışma alanında kontrollerde bulunarak şu bilgileri verdi;

“Ereğli gelişiyor, büyüyor, aynı zamanda yeni imar alanları yeni sokaklar açılıyor. Doruk, Esentepe’nin olduğu yerde inşaat alanlarının yapıldığı bölgelerde aşırı yağışlarda yağmur suyu baskınlarına neden oluyor. Hem vatandaşlardan gelen talepler hem de tespit ettiğimiz eksiklikler doğrultusunda alıcı ortama ulaştırmak için çalışmalarımızı yapıyoruz.  Burada 100 metre uzunluğunda, kapalı, 1x1 metre çapında menfez yapımına başladık.  Kısa sürede tamamlayıp, su taşkınlarının önüne geçeceğiz.”

Su ve Kanalizasyon ekipleri ayrıca Kepez Solak Yol Ayrımı bölgesinde yeni yapılaşmaların getirdiği ihtiyaca cevap vermek için yeni kanalizasyon hattı yapıyor.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48