YANGIN SÖNDÜRME TATBİKATI YAPILDI

YANGIN SÖNDÜRME TATBİKATI YAPILDI
gundemeregli.com-Zonguldak&[#]8217;ın Alaplı ilçesinde Sivil Savunma Haftası etkinlikleri çerçevesinde Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde yangın söndürme tatbikatı yapıldı.
Alaplı ilçesinde Sivil Savunma Haftası etkinlikleri çerçevesinde Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde yangın söndürme tatbikatı yapıldı.
Senaryo gereği siren çalınarak öğrencilerin okul binasını güvenli bir şekilde boşaltmasıyla başlayan tatbikata Alaplı Belediyesinde görevli bir itfaiye ekibi de katıldı. Öğrenciler yangın tüpleri ile okul bahçesine yakılan ateşi çok kısa bir sürede söndürdüler. İtfaiye görevlileri öğrencilere yangın söndürme konusunda bilgi verdi. Yapılan uygulamalı yangın söndürme tatbikatı, öğrenciler tarafından dikkatle seyredildi. Yangın söndürme tatbikatında öğretmenler ve öğrenciler uygulamalı olarak bilgiler verildi.
Alaplı İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Eyüp Ertaş, &[#]8220;Her yıl okulumuzda Sivil Savunma Kulübü önderliğinde bu tatbikat yapılmaktadır. Öğrencilerimize acil durumlarda bina tahliyesi ve yangın söndürme teknikleri konusunda bilgiler uygulamalı olarak verilmektedir. Bu konuda Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne teşekkür ediyorum&[#]8221; dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2013, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48