ZONGULDAK BÖLGESİ ROMANLAR DERNEĞİ KURULDU

ZONGULDAK BÖLGESİ ROMANLAR DERNEĞİ KURULDU

30 Nisan'da ilk kongresini yapacak olan derneğin başkanı Rıza Demir Roman vatandaşların meslek sahibi olmaları ve istihdam edilmesini sağlamayı amaçladıklarını ayrıca eğitim ve kültür alanında da projeler yapmayı planladıklarını ifade etti. Zonguldak Bölgesi Romanlar Derneği tarafındandan iftar programı düzenlendi. Yaman Restaurant düzenlenen iftar programına dernek başkanı Rıza Demir ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu. Iftar sonrası açıklama yapan Zonguldak Bölgesi Romanlar Derneği Başkanı Rıza Demir, Zonguldak ilindeki tüm romanları temsil ettiklerini belirtti. Romanların istihdamı eğitim ve kültür alanında projeler yapacaklarını ifade eden Rıza Demir şunları söyledi: "Zonguldak Bölgesi Romanlr Derneği Başkanı Rıza Demir;" Zonguldak bölgesi romanlar derneği in bir ay önce kuruluş aşamasına başladı ve derneğimiz resmî olarak kuruldu.

15  Nisan 2022 de genel kurul yapma kararı aldık.30 nisanda ilk genel kurulumuzu yapacağız. Kuruluş 2019-2020 yılları arasında roman stratejisi eylem planından Zonguldak’ta ki vatandaşlarımızın da faydalanması için sayın Valimiz ve Aile Sosyal politikalar Müdürümüz Veli Köktürk belediye başkanımıza Desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Eğitim kültür sanat bizim üç ilkemizdir. eğitim verebilmek kültürlerini genişletmek yapacağımız projelerde roman vatandaşlarımıza çok güzel faydalar sağlayacağımız için önder kişilerle bu derneği kurduk. Biz il ve ilçelerde her kesimden Önder kişiyi aldık Allah’ın izniyle bu derneği yöneteceğiz. Bizim faziletlerimizi gösterebilmemiz için proje ekipmanı hazırladık.

Çeşitli Müdürlüklerden gözlemciler gelerek Zonguldak’ın merkezinde ve ilçelerinde hane hane gezerek eğitim barınma ve istihdamlarını nasıl yaptıklarını yerinde görerek çeşitli bakanlıklara ve çeşitli kurumlara projeler yapacağız ve elimizden geldiği kadar roman vatandaşlara destek olmaya çalışacağız.  Roman vatandaşları ne istediklerini ve ne yapacaklarını bilmedikleri için bazı imkanlardan yararlanamadık. Bu sayede roman vatandaşımızın sıkıntısı kalmayacak. Filyos projesi bizim işin çok önemli Ereğli’de gemi tershanesi olduğu için orda çalışan vatandaşlarımıza kurslar açacağız ve iş verenlere biz kendimiz getirdiğimiz de mutlaka bundan faydalanacaklardır. Romanlar küs kalamaz romanların küslüğü şu mendil ıslanıp kuruyana kadardır. Sevgisi oturuyoruz kadardır." Başkan Yardımcısı Gültekin Çiçek'te eski derneğin kongreyi yapmadığından dolayı kapandığını ve kapanan dernek başkanının ise kendi derneklerinde yönetici olarak devam ettiğini ifade etti.

 

Gündem

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2022, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48