ZONGULDAK EKONOMİSİNİ KONUŞTULAR

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir'i ziyaret eden CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, “Amacımız ve gayemiz ortak Zonguldak’ımızın ve insanlarımızın ekonomik sorununu çözmek için ortak hareket ediyoruz.”

ZONGULDAK EKONOMİSİNİ KONUŞTULAR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, beraberinde İl Başkanı Murat Pulat ve Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun ile birlikte Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir’i makamında ziyarette bulundu. 

 Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, Zonguldak’ın enerjisinin düşük bir İl olduğunu, 30 yıldır enerjiyi doğru kullanamama sebebiyle ekonomide kötüye gidişlerin olduğunu artık bu enerjiyi doğru kullanmak gerektiğini ifade etti.
Ziyaret sebebiyle Cumhuriyet Halk Partisi heyetine teşekkür eden Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir şu sözlere yer verdi; “Sizleri odamıza ağırlamaktan mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Biz görev sürenizin başından bugüne kadar hep yakın istişare içindeyiz. Ülkemizde ekonomi alanında ciddi bir hareketlilik var, bazı sorunlar yaşıyoruz, çözüyor sonra başka sorunlar yaşıyoruz. Bu sorunun çözümü noktasında ülkenin potansiyelinin geliştirilmesi bölgedeki ekonomik hareketliliğin yeniden sağlanması, bölgemizin büyümesi ilimizin büyümesi anlamındaki biz özel sektör bakışı ile Tüccar sanayici bakışı ile geliştirilmesi için önerilerimizi en başından beri sizinle paylaşıyoruz. Sizler de yaptığınız çalışmalarla İlin gündemine sahip çıkıyorsunuz. Biz bu verimli işbirliği için tekrar sizlere ve ildeki İl başkanımıza İlçe Başkanımıza da yakın işbirlikleri için çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da yakın işbirliğimizin devam etmesinin temenni ediyoruz.
Genel bir alışkanlığımız var. Zonguldak’ımızın sorunun üzerine bir dosya yazılıp Ankara’daki milletvekillerinin kucağına atıp tüm sorunları onların sırtına yükleyip bir kenara çekilip izlemek gibi bir alışkanlığımız var maalesef. İlimizdeki sivil toplum kuruluşları böyle bir alışkanlığı var. Biz uzun zamandan beri bunun ötesine geçmeyi başarmaya çalışıyoruz, İlimizin soruların hepimiz biliyoruz. 30 yıldır aynı sorunları konuşuyor ve tartışıyoruz ama biz daha ziyade artık Zonguldak'ımızın potansiyeli üzerine konuşmak istiyoruz. Zonguldak'ın sorunları var mı var, herkesin sorunları var Türkiye'de her ilin sorunları var ama biraz daha pozitif tutum takılıp ilimizi çevremizi bölgemizin potansiyelleri üzerine konuşmak kafa yormak bunları hayata geçirmek için, cari olan geçerli olan yöntemleri nasıl kurtarabileceğimize dair olumlu bir ortam yaratmak lazım. Maalesef Zonguldak’ımızın sorunlarını için dosya hazırlayacak çok insan var çok kurum var ama Zonguldak ımızın potansiyelleri ve bu potansiyelleri nasıl hayata geçirileceği ile ilgili yöntemleri ortaya koyan maalesef kişi ve kurum sayısı çok az temel derdimiz bu. Biz de bu noktada herkesin enerjisinden faydalanmaya çalışıyoruz. Zonguldak'ı tekrar ayağa kaldırmak için iktidarı,muhalefeti herkesin gücüne de ihtiyacımız var. Zonguldak tekrar eski güzel günleri dönecekse bu hepimizin birlikte gayretiyle inşallah olacak.” dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, amaçların ve gayelerinin Zonguldak'ın ve vatandaşlarımızın ekonomisini düzeltmek gibi ortak olduğunu söyleyerek şu sözlere yer verdi; “Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte son derece uyumlu bir çalışma yürüttüğümüze inanıyoruz. Zonguldak'ın en önemli sorunları ekonomik kaynaklı sorunlardır ve bunun başında işsizlik geliyor. Bu işsizliği çözme noktasında da başta Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı olarak diğer ilçelerdeki tüm Sanayi Odası başkanlıkları son derece gayretli bir çalışma yürütüyorsunuz. Zonguldak ekonomisini büyütmek için emek ve çaba sarf ediyorsunuz. Tabii Türkiye'nin ve dünyanın gelmiş olduğu ekonomik dalgalanmadan Zonguldak'ta etkileniyor. Biz tabii Cumhuriyet Halk Partisi olarak da önümüzdeki süreçe ciddi bir hazırlık yapıyoruz Türkiye'yi yönetme iddiasındayız şu anda ve iktidara geleceğimizi düşünüyoruz.  Ekonomi iyi olursa insanları yüzü güler iş olur aş olur ve insanlar daha mutlu ve müreffeh yaşarlar. Bu anlamda hem Zonguldak’taki ekonomi pastasını büyütme amaçlı hem de Türkiye’deki ekonomi pastasını büyütme amaçlı politikaları hayata geçirmek amacındayız. Bu anlamda da Zonguldak’ımız da birçok problem ve sıkıntısı var. Bu problemlerin bu sıkıntıdan çözümü noktasında da elimizden gelen gayreti muhalefet olarak şu aşamada yapmaya çalışıyoruz.  Bu anlamda da sizlerle istişare hâlindeyiz.Amacımız ve gayemiz ortak Zonguldak’taki insanlarımızın ekonomik sorununu çözmek için ortak hareket ediyoruz.” ifadesine yer verdi. 

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48