Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Coşkun Esnaf Da Yararlanabilcekmi?

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Coşkun Esnaf Da Yararlanabilcekmi?

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Coşkun, esnafın da EYT’den yararlanmaları konusunda çalışma başlattıklarını bildirdi.
Coşkun, “2 ay önce ki toplantıda Çalışma Bakanımız Vedat Bilgin toplantıya katıldı. Aynısını ona izah ettik. SSK’dan çalışanlar 7200’den emekli olduğunu BAĞ-KUR’dan çalışanlar ise 9000 binden emekli olduğunu izah ettik. Yanımızda çalışanlarında bizden fazla maaş aldığını söyledik. Sayın bakanımız aradaki farkın giderileceğinin sözünü verdi” dedi. Coşkun açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“EYT’de yaşa takılanlarla ilgili yasa salı günü Meclis’e gelecek. Aynı şartlarda biz de esnaf ve sanatkarlar olarak EYT’den yararlanmak istiyoruz. Normalde SSK’dan çalışanlar 7200’den emekli oluyor. BAĞ-KUR’lular 9000 binden emekli oluyor. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandökenin bakanlar ve hükümetle görüşmelerinde 2 ay önce ki toplantıda Çalışma Bakanımız Vedat Bilgin toplantıya katıldı. Aynısını ona izah ettik. SSK’dan çalışanlar 7200’den emekli olduğunu BAĞ-KUR’dan çalışanlar ise 9000 binden emekli olduğunu izah ettik. Yanımızda çalışanlarında bizden fazla maaş aldığını söyledik. Sayın bakanımız aradaki farkın giderileceğinin sözünü verdi. Genel Başkanımız da uğraşıyor inşallah emekli de yaşa takılanlarda esnaf ve sanatkarların yararlanması konusunda hayata geçirmeyi uğraşıyoruz. Bizim bununla alakalı kesin bir sayımız yok. Ama eşitlik ilkesinden yola çıkarak mutlaka esnaflarımızın bundan yararlanmasını sağlayacağız.”

Gündem

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2023, 01:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER