Zonguldak'ta 09.05'de hayat durdu.

Zonguldak'ta 09.05'de hayat durdu.

Atatürk'ün ebediyete intikalinin 83. yılı dolayısıyla Zonguldak Valiliği önünde anma töreni düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından göndere çekilen bayrak yarıya indirildi. Saatler 09.05'de ise adeta hayat durdu.

Sürücüler de araçlarından inerek Atatürk'ü andı. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 83. yılı dolayısıyla Zonguldak'ta anma töreni düzenlendi. Valilik binası önündeki törene, Vali Mustafa Tutulmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan , Belediye Başkanı Selim Alan, İl Jandarma Komutanı Albay Cezmi Yalınkılıç, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, kurum amirleri, siyasi parti ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla saygı duruşunda bulunuldu. Bu sırada çevre yollardaki araç sürücüleri kornaya basarak, yaya yolunda ilerleyen bazı vatandaşlar da bulundukları yerde durarak saygı duruşunda bulundu. Limandaki gemiler de sirenlerini çalarak saygı duruşuna eşlik etti.  Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından göndere çekilen bayrak yarıya indirildi.  Atatürk anıtı yanında meşaleler yakıldı.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48