Zonguldak'ta temaslı öğrenciler okula çağırıldı!!

Zonguldak’ta da Kazanım Değerlendirme Sınavı'na karantinada olması gereken öğrenciler de çağrıldı!

Zonguldak'ta temaslı öğrenciler okula çağırıldı!!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Kazanım Değerlendirme Sınavı Türkiye’nin 81 ilinde olduğu gibi Zonguldak’ta da yapıldı. Ancak sınava karantinada olması gereken öğrencilerin de çağrıldığı iddia edildi.

Kazanım değerlendirme uygulaması 7, 8, 11 ve 12'nci sınıfların koronavirüs salgını sürecinde eğitim kayıplarını engellemek amacıyla Mahmut Özer’in talimatı ile gerçekleştirildi.

Zonguldak İMKB Anadolu Lisesi’nde de yapılan değerlendirme sınavına pozitif vaka çıktığı için karantinaya alınan sınıfların da çağrıldığı öğrenildi.

Pozitif vakalar sınav için çağrılmazken temaslı olduğu için evde karantina altına olması gereken öğrencilere “sınav var okula gelmeniz gerek” çağrısı yapıldı.

ÖĞRENCİLERİN YARISI GELMEDİ!

“Temaslı olduğu için karantinası devam eden öğrencilerin büyük bir kısmı okula gitmezken diğer öğrenciler değerlendirme sınavına alındı. Öğrencilerin karantinası yarın sona erecekti zorla getirilmedi iddialarına karşılık karantina süresinin devam ettiğini belirten öğrenciler “Sokağa çıkmamız dahi yasak olduğu halde okula çağrıldık. Bir çoğumuz otobüs ve minibüs ile okula gidiyoruz. Karantinada olmamıza rağmen sınav yapılacak dendiği için çoğu arkadaşımız da okula gitmiş. Vakalar artıyor, korkuyoruz. Bunun bedelini nasıl ödeyecekler” diyerek tepki gösterdi.

İNCELEME BAŞLATILDI

İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan,iddiaların ardından inceleme başlatıldığını belirterek açıklamada bulundu..

"Konuyu sizden öğrendim. İddiaları araştırdık. İlk bilgilere göre bu gece itibariyle öğrencilerin karantina süresi sona eriyormuş. Yeni yapılan açıklamada da karantina algısının değişeceği ifade ediliyor. Bugün yaşanan hadise doğrudur ancak okul idaresi karantinada olan öğrencilerin kendi sınıflarında sınava girdiklerini söyledi. Biz de konuyla ilgili inceleme başlattık. Şuan elde ettiğim ilk bilgileri sizinle paylaşıyorum. Okuldan bilgi notu aldığımda tekrar kamuoyunu bilgilendireceğim" dedi.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2021, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48