ZONGULDAK TSO BAŞKANI’NDAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

Zonguldak Ticaret Ve Sanayi Odası (Ztso) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan Kredi Garanti Fonu (KGF) destek paketi hakkında açıklamada bulundu.

ZONGULDAK TSO BAŞKANI’NDAN CUMHURBAŞKANI  ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

Zonguldak TSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan destek paketi hakkında açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan KGF desteğinin iş dünyası için çok değerli olduğunu ifade eden Zonguldak TSO Başkanı Demir, "Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan 25 milyarı yatırım destek paketi, 25 milyarı ihracat destek paketi ve 10 milyarı işletme gereksinimi paketi olmak üzere toplam 60 milyarlık kredi kefalet paketinin piyasaya olumlu yansımasını bekliyoruz. 25 milyar liralık yatırım destek paketinde faiz oranı 0-24 ay için TLREF artı yüzde 1, 24 ay üzeri için ise TLREF artı yüzde 2 olacağı, 25 milyarlık ihracat destek paketi ve 10 milyarlık işletme harcamaları destek paketinde ise TLREF artı yüzde 1'lik faiz şeklinde uygulanacak desteklerin iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum. Bu kapsamda alınacak kredilerin amacına uygun kullanılmasını temin etmek için bankalarımızın ve firmalarımızın gereken hassasiyeti göstereceklerine inanıyoruz" dedi.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48