BRAVO ERDEMİR!

BRAVO ERDEMİR!

 
Bildiğiniz gibi eğitim öğretim bu yıl da sıkıntılı.
Sıkıntılı başladı ve öyle de sürecek.
Öğrencilerin birçok eksiklikleri, uzaktan eğitim kapsamında var.
Bunları gerek devlet, gerekse belediyeler ve büyük firmalar gidermeye çalışıyorlar.
Bunlardan biri de Erdemir!..
Ereğli’de uzaktan eğitime erişemeyen öğrencilere bugüne kadar 230 tablet bağışında bulunan Erdemir, 1015 tablet daha temin ederek Kdz. Ereğli Kaymakamlığı tarafından düzenlenen törende tabletleri okul müdürlerine teslim etti. Erdemir’in toplamda 1245 tablet desteğiyle Zonguldak Valiliği himayelerinde başlatılan kampanyaya başvuran öğrencilerin ihtiyacının giderilmesi hedefleniyor.
Kurulduğu günden bu yana Ereğli’nin ekonomik ve sosyal gelişiminde vazgeçilmez bir rol oynayan Erdemir, Ereğli’de toplumsal gelişime ve özellikle eğitim alanına yönelik katkı faaliyetlerini, aralıksız sürdürüyor. Ereğli’deki eğitim kurumlarının malzeme, ekipman ve bakım onarım ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olan Erdemir, Covid-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitime devam eden çocukların eğitimlerinin kesintiye uğramaması için Zonguldak Valiliği himayelerinde başlatılan Bilgisayar, Tablet ve İnternet Destek Projesi’ne ilk etapta 230 tablet bağışlamıştı. Ereğli’de ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimine katkı sağlamak üzere Erdemir 1015 adet tablet bağışında daha bulundu.
Valimiz Mustafa Tutulmaz da düzenlenen törendeydi ve bu durumu takdir etti.
Törende yaptığı konuşmada Zonguldak’ta kurum ve kuruluşların desteğiyle 5 bin çocuğa dokunmuş olduklarını belirten Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, projeye sağladığı yüksek katkıdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral’a plaket takdim etti.
Ereğli’de uzaktan eğitime erişemeyen öğrenciler için düzenlenen kampanya çerçevesinde kurum, kuruluşlar ve hayırseverlerin güzel bir imece örneğini gösterdiğini belirten  Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu da, bugüne kadar yaptığı bağışlarla toplamda 1245 tablet alınmasına destek olduğu için Erdemir yönetimine teşekkür etti.
Projeye bağışlanan son tabletlerle Ereğli’de uzaktan eğitime erişemeyen öğrencinin kalmamasını hedeflediklerini belirten Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral, “Tüm çocuklarımıza eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. Tablet dağıtılamayan çocuklarımız için, eksik kalan tabletlerin Erdemir tarafından temin edilmesini teklif ettiğimde, tereddütsüz olarak onay vererek, 1015 tabletin daha uzaktan eğitime erişemeyen çocuklarımıza dağıtılmasına imkan sağlayan, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Süleyman Savaş Erdem Bey’e, kampanyanın düzenlenmesinde emeği geçenlere, kampanyaya katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum.” dedi.
Tüm yerleşkelerinde salgına karşı gerekli önlemleri alarak çalışanları ve ailelerinin sağlıklarını korumak için tüm tedbirleri alan Erdemir, bölgedeki katkılarını ve eğitime destek faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek.
Böylelikle Erdemir gerçekten bölgenin büyük bir kurumu olduğunu kanıtladı.
“Bravo Erdemir” diyoruz…

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2021, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48