Sabri Tığ himmet listesinde miiiiiiii?

Sabri Tığ himmet listesinde mi..?

Sabri Tığ himmet listesinde miiiiiiii?

Zonguldak kamuoyu tarafından FETÖ’ye yakınlığı ile bilinen Pusula Gazetesi Sahibi Ali Rıza Tığ’ın abisi, MESA İnşaat ortaklarından ve eski Belediye Meclisi Üyesi Sabri Tığ’ın, FETÖ terör örgütünün Zonguldak’ta bağlantılı olanların içinde bulunduğu himmet listesinde olup olmadığı kamuoyu tarafından soruluyor. Sorulardan bir diğeri ise Sabri Tığ’ın ortağı bulunduğu inşaat şirketi emniyet güçleri tarafından FETÖ davası ile ilişkilendirildiği için baskın yapılan ZONİAD’a üye mi?ZONİAD’ın toplantılara katıldı mı?

15 Temmuz darbe girişimi sonrası yapılan operasyonlar sırasında, FETÖ örgütünün okulu olduğu gerekçesi ile devlet tarafından el konulan Fatih Koleji’nin, Zonguldak Belediye Meclisi eski üyesi Sabri Tığ aracılığı ile hem inşaatı öncesi okula yer sağlanması, hem de okul inşaatı sırasında taşeronluk yapanların bulunup bulunmadığı da kamuoyu tarafından merak edilmekte. Ayrıca Tığ’ın çocuklarının FETÖ’nün okulunda okuduğu da bilinmekte.

Devrek’te çay ocağı işletirken birden bire kısa süre içinde inşaat sektörüne atılan Sabri Tığ’ın ortağı olduğu şirket, Kardeşinin sahibi olduğu Pusula Gazetesi marifetiyle siyasileri ve bürokratları baskı altında tutmaya çalışarak, kısa sürede üst üste aldığı kamu ihalelilerinin kimin aracılığı ile ve nasıl verildiği ise kafaları karıştırmakta.

Ortağı bulunduğu şirketleri tarafından yapılan inşaatlarda kaçak su kullanıldığının tespit edilmesi üzerine adli makamlarda yargılanan Sabri Tığ, geçtiğimiz yıl da Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin hafriyat ihalesini alıp, sonrasında bu kamyonlarca hafriyatı usulsüz bir şekilde denize dökmesine göz yumulmuştu.

İhaleleri bu kadar rahat alması, yaptığı işlerde bu kadar pervasızca davranmasının arkasında FETÖ örgüt yapılanmasının olup olmadığı veya kimlerin olduğu kamuoyu tarafından cevap bekleyen sorular arasında....

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 15:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan kanca
Hasan kanca - 5 yıl Önce

Şirketini devlet araştırşın,hakkımı helal etmiyorum onlara benşm hakkımı vermediler’ allah beter etsin .

Mustafa
Mustafa - 5 yıl Önce

Mesa inşatın aldığı ihaleleri size özelden atıyrm lütfen devlet büyüklerine bildiriniz

İsmail
İsmail - 5 yıl Önce

Devletden aldığı ihalelere bakın.sayın cumhurbaşkanı ihale alanlar yönetimde olamaz demişdi.uyuma ak parti yönetim kadroları uyuma.bu tür adamlara çanak çalmayın’gereğini yapın

MERT
MERT - 5 yıl Önce

FETONUN OKULUNU KIM YAPTI ACABA??

Dogrucu davut
Dogrucu davut - 5 yıl Önce

Bu ali riza saga sola satasacagina once abisini bi duzeltse ya. Ne yamuk adamdir bu

ARETE
ARETE - 5 yıl Önce

Bunlar Zonguldak on kanını emdi.
Ahlaksızlar.
Devlet bakar icabına.

YILDIRM
YILDIRM - 5 yıl Önce

abisi MESA İNŞATT ORTAĞI,, DEVLETEN 40 TRİLYONLUK IHALE ALMADIMI BUNLAR,,ÖZELDEN ATAYIM INTERNET ADRESINIZİN SİTESINE EVRAKLARI INCELEYIN,,LÜTFEN.

ismail ofluoğlu
ismail ofluoğlu - 5 yıl Önce

daha yenı ihale aldı devrekten ..15 trilyonluk,,hanı devltle iş olmayacaktı ne oldu...


SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48