40 TON EVSEL ATIK TOPLANDI

40 TON EVSEL ATIK TOPLANDI
gundemeregli.com-Alaplı ilçesinde etkili olan sağanağın ardından belediye ekiplerince Karadeniz sahilinde 3 gün süren temizlik çalışmalarında 40 ton evsel atık toplandı.

Alaplı Belediyesi Park, Bahçe ve Temizlik İşleri Amiri Metin Özdil, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki kilometrelik sahil şeridine birçok evsel atığın vurduğunu söyledi. Ekiplerin sahildeki evsel atıkları toplamak için 3 gün çalıştığını anlatan Özdil, “İnsanların Karadeniz’e attığı çöpleri, Karadeniz tekrar geri veriyor. Ekiplerimiz üç günde yaptıkları kıyı temizliğinde yaklaşık 40 ton evsel atık topladı. Denizden gelen 40 çeşit evsel atığı tek tek ayırarak imha ediyoruz” diye konuştu. Özdil, özelikle pet şişeleri geri dönüşüme kazandırmak için çuvallara koyduklarını dile getirerek, “Sahilde telef olmuş 10 köpek bulduk. Tarım alanında kullanılan zehirli birçok atığı sahilden temizlemeye çalışıyoruz. Temizlik işleri amirliği olarak denizden gelen her türlü atığı temizlemek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
Alaplı’da etkili olan sağanakla köylerden Alaplı Çayı’na atılarak denize ulaşan çöplerin, fırtınayla sahilde toplandığını ifade ederek, çevre temizliği konusunda vatandaşlara eğitim verilmesi gerektiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2013, 07:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48