BELEDİYE PAZARCILARDAN DAVASINI GERİ ALIYOR

BELEDİYE PAZARCILARDAN DAVASINI GERİ ALIYOR
gundemeregli.com
-Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık bu yılın Temmuz ayında tamamlanması planlanan Pazaryeri AVM için pazarcılara açtıkları davalardan vazgeçtiklerini ve pazarcılarında kendi davalarından vazgeçeceklerine inandıklarını belirtti.

Ereğli Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan toplantısında konuşan Belediye Başkanı Posbıyık yeni pazaryeri projesine ilişkin olarak çeşitli açıklamalarda bulundu.

Gündeminde yer alan 7 maddeyi görüşmek amacıyla Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık başkanlığında toplanan mecliste yer alan tüm maddeler oy birliği ile kabul edilirken, Posbıyık inşaatı devam eden ve Temmuz ayı içersinde tamamlanacak olan Pazaryeri AVM inşaatı için Pazarcı esnafı ile aralarında mahkemelik olmalarına neden olan sorunları aşacaklarını belirtti.

Tüm pazarcı esnafına bir yazı çıkardıklarını ve kısa sürede bu yazıların kendilerine ulaşacağını kaydeden Posbıyık şunları söyledi:

“Pazar yerine ilişkin çalışmalarımız devam ediyor. Yarın itibariyle pazaryerinde iş yeri bulunan kiracıların her birine birer yazı göndereceğiz. Onlardan yeni işyerlerine nakil dilekçeleri talep edeceğiz. Binanın yasal yönden Temmuz ayında biteceğini tahmin ediyoruz. Resmi olarak bize devredilen sonra oradaki kiracılarımızı asli yerlerine taşıyacağız. Bu dilekçeleri aldıktan sonra biz belediye olarak tahliye davalarından vazgeçeceğiz, onlarda iptal davalarından vazgeçecekler. Bu yazının içinde tüm bu hususlar var. Pazaryeri çalışmamız gayet iyi bir noktada devam ediyor. Meclis üyesi arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum”

“ZAMAN SU GİBİ GEÇİYOR”

Zamanın su gibi akıp gittiğini ve önümüzdeki Mart ayında son meclis toplantısının yapılacağını da ifade eden Posbıyık, “Bugün Şubat ayı toplantısını yapıyoruz. Zaman su gibi akıp gidiyor. Beş yıl önce hep beraber göreve başladık. Önümüzde tek bir meclis toplantısı kaldı. Beş yıllık görevimizi Mart toplantısıyla tamamlamış olacağız” dedi.

Öte yandan Meclisin gündeminde görüşülmesi amacıyla yer alan Mezarlıklar Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmak üzere 2 adet cenaze nakil hizmet aracı alımı, belediye personeline 2014 yılı fazla çalışma yaptırılması, Balı Mahallesi ve Sarıkorkmaz Mahallesi’nde imar yolu kaydırılması ve mezarlık alanı imar tadilatlarına ait komisyon raporu, ilçenin çeşitli mahallelerinde mülkiyeti belediyeye ait yoldan ihdas parsellerin satış ve takasına ait komisyon raporları meclis üyelerinin onayına sunuldu. Yapılan açık oylama sonrasında tüm maddeler oy birliği ile kabul edilerek yürürlüğe girdi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2014, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48