BÖYLE CİNAYET GÖRÜLMEDİ, ÖNCE BIÇAKLADI, SONRA YAKTI VE NOT BIRAKTI

Aralarında bilinmeyen bir sebeple tartışma çıkan oğul baba arasındaki tartışma felaketle sonuçlandı. Oğlu babasını önce defalarca bıçakladı ardından banyoda yaktı.

BÖYLE CİNAYET GÖRÜLMEDİ, ÖNCE BIÇAKLADI, SONRA YAKTI VE NOT BIRAKTI
gundemeregli.com-

Alaplı İlçesi Yedigelli Köyünde yaşayan Ziya Akkaya (50) oğlu U. A. (25) tarafından öldürüldü. Önce babasını defalarca  bıçaklayan genç ardından babasını tuvalete taşıyarak üzerine döktüğü kolonya ile yaktı ve “Ben yaptım” notunu yapıştırdı.

Korkunç olay dün akşam saatlerinde yaşandı. Psikolojik sorunları olduğu öğrenilen U.A (25) uzun süredir ikamet ettiği İstanbul’dan dün akşam baba ocağı Yedigelli’ye geldi.  Babası ile birlikte yalnız olduğu evde bunu fırsat bilen genç babasını defalarca bıçakladı. Ardından tuvalete taşıyarak evde bulunan kolonya ile babasını ateşe verdi ve üzerine “Ben yaptım” notunu yazarak üzerine yapıştırdı.

Olay komşularının dikkati ile ortaya çıktı. Sabah saatlerine komşularına evde bulunanların kapıyı açmamaları üzerine balkondan eve girmesi ile korkunç gerçek ortaya çıktı.

Kanlar içinde yerde yattığını gören gencin ise evde tek başına dolaştığı belirlendi.

U.A jandarma tarafından karakola götürülerek gözaltına alınırken, savcılık ve jandarma olay yeri inceleme ekipleri cinayetin işlendiği evde inceleme yaptılar. Yaşanan olay nedeniyle Akkaya’nın yakınları ağıtlar yakarak gözyaşı döktüler.

Ziya Akkaya’nın cenazesi yapılan incelemenin ardından 112 sağlık görevlileri tarafından ambulans ile Alaplı Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Oğlu tarafından öldürülen baba Ziya Akkaya’nın cesedinin adli tıpta yapılacak otopsinin ardından yarın köyünde toprağa verilmesi bekleniyor.

Öte yandan fındık ticareti yaparken iflas eden baba Ziya Akkaya ile oğlu U.A’nın bir süredir İstanbul’da yaşadıkları, iki önce de birlikte köye geldikleri ifade edildi. Komşuları U.A’nın askerlik sonrası psikolojisinin bozulduğu ve babası tarafından Alaplı’ya tedavi için getirildiğini belirttiler.

Alaplı Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2013, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48