BU KADINLAR KARAYOLU İÇİN ÇALIŞIYOR

Karayolunda çalışan kadınlar dikkat çekiyor.

BU KADINLAR KARAYOLU İÇİN ÇALIŞIYOR
gundemeregli.com-Ereğli ilçesinde Zonguldak-İstanbul Karayolunda kazma kazan köylü kadınlar görenleri şaşırtıyor. Kadınlar karayolu ortasındaki kavşak ve refüjlerde günlük 40 TL yevmiye ile temizlik yapıyor.
Kdz. Ereğli ilçesi Göktepe Mahallesi yakınındaki Zonguldak-İstanbul Karayolu’nda köylü kadınların kazma kazdığını görenler şaşkınlık yaşadı. Köylü kadınların karayolunun ortasında kazma kazdığı görenlerden bazıları eylem için bu işi yaptıklarını düşünürken bazıları da bir şey ektiklerini düşündü.
Alaplı ilçesine bağlı Kabalar köyü Dereler Mahallesi’nde yaşayan ve kadınların başında duran Mehmet Bilen, yaklaşık 2 kilometrelik bir alanda temizlik ve bakım çalışması yaptıklarını söyledi. Çalışan kadınlarla akraba ve komşu olduklarını dile getiren Bilen, “Kavşağa şu anda bakım yapıyoruz. Karayollarında orta kısımları tamir ediyoruz şu anda. Alaplı’nın Kabalar köyü Dereli Mahallesi’ndeniz. 10 kişi çalışıyoruz burada. Göktepe altından Alaplı Jandarma Karakolu’nun oraya kadar yolu kazacağız. 15-20 gün süreceğini düşünüyoruz. Kaç günde biter bilmiyorum” dedi. Erkeklerin günlük 50 TL, kadınların da 40 TL yevmiye aldığını ifade eden Mehmet Bilen, bazı noktalara ağaç fidanları da dikeceklerini belirtti.
Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2013, 07:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48