Bülent Arınç'a 'gazeteciye hakaret'ten para cezası

TBMM eski başkanı ve başbakan yardımcısı Bülent Arınç, katıldığı bir televizyon programında bir gazeteciye hakaret ettiği gerekçesiyle 7 bin 80 TL adli para cezasına çarptırıldı.

Bülent Arınç'a 'gazeteciye hakaret'ten para cezası

TBMM eski başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bolulu gazeteci İmdat Aslana hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 7 bin 80 TL adli para cezasına çarptırıldı.
Türkiye Büyük Millet Meclisi eski başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınçı FETÖ/PDY ile ilişkilendirilen bir alışveriş merkezini 2015 yılında ziyaret ettiği için eleştiren ve sonrasında Arınçın katıldığı bir televizyon programında kendisine hakaret ettiğini ve örgüte hedef gösterdiğini iddia eden gazeteci İmdat Aslan, Arınç hakkında şikayetçi oldu.
Nisan ayında Boluya gelerek Sesli ve görüntülü bir ileti aracılığıyla ve kişinin siyasi düşünce ve kanaatlerini açıklamasından dolayı hakaret suçlamasıyla ilk kez hakim karşısına çıkan Arınçın karar duruşması görüldü.
Karar duruşmasında Arınçı temsil eden avukatı Yakup Erikel, müvekkilinin gazeteci İmdat Aslana hakaret etmek kastının bulunmadığını, tamamen kendi kişisel görüşlerini eleştiri sınırında ifade ettiğini belirterek, müvekkilimin beraatine karar verilmesini istiyoruz dedi.
Avukat Yakup Erikelin savunmasının ardından son sözü sorulan Aslan ise, takdir mahkemenindir şeklinde konuştu.
Mahkeme heyeti Arınçın Sesli ve görüntülü bir ileti aracılığıyla ve kişinin siyasi düşünce ve kanaatlerini açıklamasından dolayı hakaret suçunu sabit görerek 7 bin 80 TL adli para cezası verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48