CHP'den eğitim

16 Nisan referandumda sandıklarda görevli müşahit (gözlemci) olarak görev alaca üyelere, gönüllü vatandaşlara eğitim verildi.

CHP'den eğitim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığında 16 Nisan referandumda sandıklarda görevli  müşahit (gözlemci) olarak  görev alaca üyelere, gönüllü  vatandaşlara eğitim verildi.

CHP Ereğli İlçe Örgütünde eğitimlerin tamamandığını blirten İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı,  mahalle ve köylerimizde sandık başında görevli müşahit(gözlemcilerimizin eğitimlerini tamamladık’ dedi

Ocakcı yaptığı yazılı açıklamada ayrıca şu görüşlere yer verdi;

“ 16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa Referandumu çalışmaları kapsamında Sandık görevlilerine sandıklarımızda Müşahit (gözlemci) olarak görev alacak üyelerimiz ve gönüllü yurttaşlarımıza sandık ve gözlemci eğitimlerimizi mahalle ve köy grupları olarak tamamladık.

Sandık   eğitmenlerimizin özenle ve dikkatle tamamlamış oldukları program dahilinde Eğitim ve görev kaynaşmasının sağlanmıştır.

Parti üyelerimizin bilgi, beceri ve tutumlarının; teknolojik, siyasal, ekonomik gelişmeler doğrultusunda değişmesi, verimliliklerinin artırılması, iletişim becerilerinin geliştirilmesi, karara katılmalarının sağlanması; sonuçta parti içinde toplam kalitenin gerçekleşmesi için parti içi eğitim imiz  tamamlanmıştır.. Parti içi eğitim almış parti üyelerimiz, partili olmanın verdiği güven ve doyumun yanında, partinin amaçlarını gerçekleştirmeye ve partinin başarısına da katkı sağlamak için eğitimlerin tamamına katılmışlardır.

16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa Referandumu sandık eğitiminde özellikle;

        Oy kullanımı öncesinde önemli konular

  • İletişim zinciri, oy verme sırasındaki sorumluluklar
  •  Oy sayımı ve döküm süreci, sonuçların ilanı ve sorumluluklar
  •  Sandık güvenliği
  • Sandık çevresi
  • Islak imzalı tutanakların teslimi hakkındaki tüm eğitimler tamamlanmıştır.

Eğitimlerde büyük pay sahibi olan Emekli Öğretmenimiz ve aynı zamanda Eğitmenimiz Çiğdem Kılıç’a, Eğitim sekreterlerimiz ve yönetim kurulu üyemiz  Mürşide Ateş’e, İl Eğitmenimiz  Engin Güner’e, Eğitime katılan üyelerimize, gönüllü vatandaşlarımıza teşekkürler eder, aldıkları bu özel görevler konusunda kendilerine güvendiğimizi ifade eder üstün başarılar dileriz.” dedi

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2017, 06:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48