ÇÖZÜM OSB’DE

ÇÖZÜM OSB’DE
gundemeregli.com-Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak, Alaplı Islah Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Alaplı’da işsizliği çözebilecek en önemli projelerinden biri olduğunu bildirdi.

Ocak, yaptığı açıklamada, Alaplı Islah Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarını hızlandırdıklarını söyledi. Projeleri hazırladıklarını ilgili bakanlığa önümüzdeki günlerde teslim edeceklerini ifade eden Ocak, şöyle dedi:

“Alaplı Islah OSB Alaplı için çok önemli ve olmazsa olmaz projelerinden bir tanesidir. Bu bölge Alaplı’da işsizliği önlemek adına en öncelikli başlanması gereken projelerden bir tanesidir. Bu proje sayesinde istihdam artarak İlçemizin kalkınmasına katkı sağlayacaktır. Mevcut Dinarsu Akal İplik fabrikası Islah Organize Sanayi bölgesine büyük bir yatırım yapıyor. Buda gösteriyor ki o alanda alt yapının ne kadar düzgün olduğunu ve yatırımcı için önemli bir yer olduğunu göstermektedir. Biz bu bölgenin önünün acık olduğunu düşünüyoruz. İnşallah bu alanı ıslah OSB ilan ettikten sonra Zonguldak kalkınmada 3 bölge konumunda Düzce ise 4 bölge konumunda OSB alanları da yatırımlar 4 bölge konumuna girdiği için bu bölgede yatırımda 4 bölge statüsüne kavucak. Devletin 4. Bölgelerde nasıl desteği varsa bu bölgede yatırım yapan firmalarda desteği olacak.”

 

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2013, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48