ERDEMİR VAKFI’NDA ÖDEMELER DURDU

ERDEMİR VAKFI’NDA ÖDEMELER DURDU
gundemeregli.com-Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş Mensupları Yardımlaşma Sandığı Vakfı üye ve emekliye yapılacak her türlü ödemeyi durdurdu.

Alınan bu karar Ocak ayı içersinde ödeme bekleyen Emekli ve çalışan üyeleri mağdur ederken, Vakfın yeniden ödeme yapıp yapmayacağını ise 30 Ocak 2014 tarihinde yapılacak olan genel kurul kararının ardından netleşecek.

 Erdemir Vakfından Ocak ayı için yapılacak olan ödemeler için başvuran üyelere geçici olarak ödemelerin durdurulduğu ilan edilmesinin ardında Maliye Bakanlığı’nın ülke çapında Vakıf ve sendikalara yönelik olarak yaptığı denetimlerin inceleme raporlarının olumsuz olmasından kaynaklandığı öğrenildi.

Gazetemiz Muhabirinin görüştüğü ERDEMİR Vakfı yetkilileri ödemelerin Maliye Bakanlığının yaptığı vergi nedeniyle beklemeye alındığını belirterek,  üye ve emeklilerin bu süreçte serikanlı ve sabırlı olmaları istendi.

Vakıf yetkilileri konu ile ilgili olarak yaptıkları açıklamada şu görüşlere yer verdi:

”Maliye Bakanlığında ülke çapında vakıf ve sandıklara yönelik olarak yürütülmekte olan vergi denetim çalışmaları çerçevesinde Vakfımızda da yapılan vergi denetimleri sonucu tarafımıza ulaşan vergi inceleme raporları ile vakfımız tarihinde ilk defa vergi cezası konusu gündeme gelmiştir. Konu tüm yönleri ile mali ve hukuk danışmanlarla beraber ele alınmış olup bundan sonraki süreç ve buna bağlı olarak alınacak önlemler üzerinde çalışılmaktadır.

Bu doğrultuda konunun görüşülerek bundan sonraki sürece yönelik Yönetim Kurulu’na verilecek yetkiler için 30 Ocak 2014 tarihinde olağanüstü genel kurul yapılması kararı alınmıştır. İlk aşamada geçici bir önlem olarak Olağanüstü Genel Kurul toplantısında alınacak kararların yürürlüğe girmesine kadar, 12 Ocak 2014 tarihinden itibaren (bu tarihten önce dilekçeleri alınıp ödemesi gerçekleştirilmeyenler de dahil olmak üzere) emekli aylıkları, ölüm ve maluliyet yardımları dışında üye ve emeklilere yapılacak her türlü ödemenin durdurulmasına karar verilmiştir.

Vakıf tarihinde ilk kez karşılaşılan bu süreci en iyi şekilde yönetmemiz gerekmektedir. Buna yönelik her türlü görüşme ve çalışmalara devam edilmektedir. Üye olan emeklilerimizin bu süreçte serinkanlı ve sabırlı olması çalışmalarda mümkün olan en iyi sonucun alınmasında büyük önem taşımaktadır. Vakfımız bu dönemi de sizlerin güveni ve desteği ile sistematik ve titiz bir çalışma sürdürerek aşacak güçte ve konumdadır”

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48