EREĞLİ’DEN PROJEYE BÜYÜK İLGİ

EREĞLİ’DEN PROJEYE BÜYÜK İLGİ
gundemeregli.com-Kdz. Ereğli İlçesi’nde Zonguldak Valisi Ali Bakan’ın eşi Neriman Kaban himayesinde gerçekleştirilen Mobil Ketem Projesi kapsamında tanıtım etkinliği düzenlendi.

Katılımın yoğun olması sebebiyle AKM salonundan Sinema Salonuna alınan etkinliğe bini aşkın vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan etkinliğin açılış konuşmasını Zonguldak Valisi Ali Kaban’ın eşi Neriman Kaban yaptı.

Kaban burada yaptığı konuşmasında, kanserde erken teşhisin önemine dikkat çekerek,  Zonguldak’ta uygulanan bu projensin Sağlık Bakanlığı tarafından taktirle izlendiğini kaydetti.

PROJEYE SAHİP ÇIKIN

Kaban, kanserin insan üzerinde bıraktığı etkinlerden de bahsederek herkesi projeye sahip çıkmaya davet etti.

Kaban şunları söyledi:

“19 Kasım 2012 tarihinde bir önceki Sayın Valimizin değerli eşleri Dr. Dilek Didem Ayyıldız’ın destek ve himayelerinde başlatılan ve günümüz itibariyle tarafımdan desteklenen MOBİL KETEM projesinin Kdz. Ereğli’deki tanıtım etkinliğine katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor. Hoş geldiniz diyorum.

2012 yılı Kasım ayında başlayan ve il merkezi, Alaplı, Çaycuma Gökçebey, ve Kilimli ilçeleri ile Çatalağzı beldesinde hedef kitleye ulaşarak tanıtımı ve tarama faaliyetler başarıyla yapılan büyük ilgi gören bu çalışma Sağlık Bakanlığınca da yakından takip edilerek övgüye mazhar olmuştur.

Mobil ketem projesinin Ereğl ilçemizde de tanıtılması ve tarama yapılmasına yönelik bu önemli çalışmada katkı ve desteğin yararlı olacağı tarafıma ifade edildiğinde kanser gibi dünyada çok yaygın  görülen ailelerde psikolojik ve sosyal sorunlara yol açan, mağduriyet yaratan bu hastalık konusunda insanların bilgilendirileceği  bilinçlendirileceği erken teşhisin öneminin özellikle vurgulanacağı bu çalışmada yer alacak olmaktan büyük bir memnuniyet duydum.

“VATANDAŞ BİLİNÇLENDİRİLMELİ”

Toplumun ve ailenin temel taşlarından birisi olarak gördüğümüz kadınlarımızın bu önemli hastalık konusunda bilgilendirilmesi bilinçlendirilmesi ve yaşamsal bir yere sahip taramalar konusunda aydınlatılması taramaların yapılması büyük önem arz etmektedir. 

 İşte bu nedenle amacı toplumu kanser ve erken teşhis ile taramanın önemi konusunda birebir eğiterek bir nevi farkındalık yaratmak olan Kaner erken teşhis tarama ve eğitim merkezleri yani KETEM’in yaptığı bu anlamlı çalışmayı önemli görüyor,  bilim adamlarımızın ifadesiyle erken teşhis kanseri önler diyerek kadınlarımızı Ereğli’de bilgilendirme ve tarama programlarına katılmaya davet ediyoruz.

HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bu duygu ve düşüncelerle bizlere bu çalışmamızda katkı ve destek vereceklerine inandığımız kamu kurum ve kuruluş yetkililerine, sivil toplum kuruluşlarına, eğitim ve taramalar konusunda etkin ve aktif olarak görev alacak olan halk sağlığı müdürlüğü personeline ve çalışmamızın halkımıza yönelik tanıtılmasında büyük katkı göreceğimiz değerli yazılı ve görsel basın ve medya kuruluş temsilcilerine şimdiden teşekkür ediyorum.

Herkese. Yaşam güzeldir diyerek sağlıklı, mutlu, huzurlu, uzun bir hayat diliyorum.”

Kaban’ın yaptığı konuşmanın ardından Kanserde erken teşhis ve yapılan taramalar konusunda uzmanlar tarafından katılımcılara çeşitli bilgiler verildi.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2013, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48