FAKÜLTE BÜYÜK KAZANIM

FAKÜLTE BÜYÜK KAZANIM
gundemeregli.com-Karadeniz Ereğlililer Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Noyan Keskin, denizcilik alanında üretilen bilimsel çalışmaların değerlendirilebileceği bir denizcilik fakültesinin ilçeye kurulacak olmasının kendilerini fazlasıyla heyecanlandırdığını belirtti.

 

 

Keskin konu ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada,  fakültenin kurulmasından Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan’ın  büyük katkısının bulunduğunu belirterek şunlar söyledi:

                                                                                                        

“Bir bilim dalı olarak denizcilik, deniz bilimlerinden deniz ulaşımına, deniz teknolojisinden deniz hukukuna kadar geniş bir yelpazede yer alan çalışma alanlarının yanı sıra hukuk, iktisat,tarih,işletme gibi bilim dallarıyla da yakın ilişki içerisindedir.

 

Ülkemiz ekonomisinin önemli sektörleri içinde olan denizcilik sektörü bilimsel açıdan önemli atılımlar yapmıştır. Bu sebeple, denizcilik alanında üretilen bilimsel çalışmaların değerlendirilebileceği bir denizcilik fakültesinin ilçemizde kurulacak olması bizleri fazlasıyla heyecanlandırmıştır.

 

Ereğlimize kurulacak olan fakülte ile ilgili çalışmalarından dolayı Zonguldak Milletvekilimiz Prof.Dr.Ercan Candan’a,Zonguldak Valimiz Sn. Ali Kaban’a ,YÖK Başkanı Prof.Dr.Gökhan Çetinsaya’ya ve yürütme kuruluna,Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mahmut Özer’e ve emeği geçen herkese teşekkür eder,saygılar sunarız.”

                                          

                      

 

                                                                                                                        

                                                                                

 

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2013, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48