İşte o belge!

Zonguldak’ta yayın yapan Pusula Gazetesinin Sahibinin son marifeti

İşte o belge!

Zonguldak’ta yayın yapan Pusula Gazetesinin Sahibinin son marifeti
Zonguldak’ta Pusula Gazetesi Sahibi Ali Rıza Tığ tarafından tehdit edildiğini ileri süren Mesut Aktoğan, Zonguldak Cumhuriyet Savcılığı’na şikâyette bulundu.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde akademisyen olarak görev yapan Mesut Aktoğan bugün Cumhuriyet Savcığı’na baş vurduğu dilekçesinde; Cumhuriyet savcılarının haklarında suç isnat eden köşe yazarının, yazdığı köşe yazısından dolayı muhataplarının savcılığa çağrılmasını istedi.
İşte o Belge

Ali Rıza Tığın arayarak şantaj yaptığını ifade eden Aktoğan şunları söyledi; 

“22.02.2017 tarihinde İstanbuldan Zonguldaka arkadaşım Kerem Şeras ile seyir halinde iken saat 18.26 da tanımadığım 0532 612 14 05 nolu telefondan 0507 831 27 22 nolu hattım arandı. Araç kullandığım için telefonum media sistemine bağlı olduğundan araç sistemi üzerinden konuştum. Yanımda bulunan Kerem Şeras da bu şekilde tüm olanlara şahit oldu.

Telefon görüşmesinde arayan kişi kendisinin Ali Rıza Tığ olduğunu kendisini savcılığa şikâyet ettiğimi kendisini tanıyıp tanımadığımı sordu. Bende kendisini tanımadığımı ancak yerel basını takip ettiğimi söyledim. Kendisi ile ne derdim olduğunu neden şikâyet ettiğimi sert bir tavır ile sordu. Bende cevaben kendisi ile hiçbir derdim olmadığını yazdığı karalayıcı yazılar nedeni ile şikayet ettiğimi yazdığı yazılarda ki suc işleyenler ile ilgili elindeki evrakları savcılara vererek adaletin tecelli etmesini istediğimi söyledim.

Bunun üzerine kendisi bana üniversitede akademisyen olduğumu babamın şirketi olduğunu ve üniversitede iş yaptığını işlerini benim takip ettiğimi bunlar ile ilgili yazılar yazacağını benim üzerime yürüyeceğini söyledi. Bende bundan daha doğal bişey olamayacağını söyleyerek istediğini yazmasını söyledim.

Olay günü akşamki köşe yazısında ise aynen bu konuşmaları destekleyen köşe yazısını yazmıştır. Ek te köşe yazısı bulunmaktadır. Yazıda benim ile ilgili kim şikâyette bulunursa düşmanımdır etkin pişmanlıktan faydalanın tarzı yazılar bulunmaktadır.

Resmen elinde bulunan gazetesini kullanarak vatandaşları ve özellikle beni tehdit etmektedir. Silah yerine yazıları ile insanları açıkça tehdit etmektedir. Burası bir hukuk ülkesidir. Kimse elinde bulunan gücü şantaj, tehdit, haraç almak için kullanmamalıdır. Şahsımı ve ailemi toplumda hedef haline getirmeye çalışan kişi ve kişilerden şikayetçiyim.

NETİCE VE TALEP: Yukarıda kısaca açıklandığı üzere şikayet edilen hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak kamu davası açılmasının ve cezalandırılmasının sağlanmasına karar verilmesini saygıyla talep ederim. 23/02/2017

Mesut AKTOĞAN

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 15:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Poyraz
Poyraz - 6 yıl Önce

Sütten cıkma ak kaşık ali rıza tığ keser dönmüş sap dönmüş gün gelmiş hesap sana dönmüş

Senol
Senol - 6 yıl Önce

Sızı tebrık ederım medenı cesaretınızden dolayı kimse korkmasın devletımız 18 yasındadır şantajcılar mutlaka cezasını cekmeli

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48