İSTEYEN HERKESE DE SU VEREBİLİRİZ

ALaplı Belediyesi isteyen herkese su verebileceklerini belirtti.

İSTEYEN HERKESE DE SU VEREBİLİRİZ
gundemeregli.com-Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, Alaplı’da su sıkıntısı yaşanmadığını isteyen herkese su verebileceklerini bildirdi.


Çimenoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye de kış ortasında yaşanan kuraklık nedeniyle bazı bölgelerde yaşanan su sıkıntısı Alaplı’da yaşanmadığını söyledi. Alaplı’da 5 adet su kuyusu olduğunu ifade eden Çimenoğlu, şunları söyledi:

“Alaplı içme suyu sıkıntısı yaşamamak için yaz aylarında 2 su kuyusu daha açarak faaliyete geçirmiştik. İlçemize şu anda 5 adet su kuyusu bulunmaktadır. Bu yıl kış aylarında yaşanan kuraklık nedeniyle bazı bölgelerde su sıkıntısı yaşandığı belirtiliyor. İlçemizde uzun süredir yağmur yağmadığı halde böyle bir sıkıntımız yok. Bizim sularımızI yer altı kaynaklarından sağlıyoruz. Kefkenaltı mevkisinde bulunan sığ sondaj kuyularının derinliği yaklaşık 32 metre. Suyun sondalandığı mesafe ise yaklaşık 22 metre. Bir kuyudan saatte 70 ton su elde edilerek içme suyu depolarımıza pompalıyoruz. 5 kuyudan ise saatte 350 ton su pompalıyoruz. İçme suyu kuyularımız yaz, kış İlçemize fazlasıyla yetiyor. Gerekli görüldüğünde yeni kuyular açabiliriz. İsteyen herkese de su verebiliriz.” 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2014, 08:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48