KAN KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK

Ereğli´de kan kampanyasıan büyük destke sağlandı.

KAN KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK
gundemeregli.com-Kdz. Ereğli Sanayi Sitesinde kan bağışı düzenlendi. Ereğli Halk Eğitim merkezi müdürlüğü, Kızılay işbirliği ile kan bağışı kampanyası düzenlenen kan bağışında sanayi çalışanları kan bağışladı..

Kızılay Ereğli Şube Başkanı Yusuf Oktay, Kızılay Kan Merkezi doktorlarından Murat Babalık, Ereğli Halk Eğitim Merkezi müdürü Bekir Yiğit kan bağışına katılanlara teşekkür etti.

Kdz. Ereğli Halk Eğitimi Müdürülüğü tarafından her yıl geleneksel hale getirilen kan bağış kampanyasının bu altıncısı gerçekleştirildi.

Kızılay işbirliği ile yapılan kan bağış kampanyasına sanayi sitesi esnafı da yoğun ilgi gösterirken, Halk Eğitim müdürü Yiğit kan vermenin her vatandaş için bir sorumluluk olduğunu belirterek, “Biz her yıl yaptığımız kan bağış kampanyasını bu yılda Kızılay işbirliği ile gerçekleştiriyoruz. Sanayi Sitesinde yer alan esnafımız bu kampanyaya katılarak destek veriyor. Kan vermek son derece önemli bir vatandaşlık görevidir. Sanayi sitesi esnafımıza da işini gücünü bırakarak geliyor ve kan bağışında bulunuyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kızılay Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yusuf Oktay da, “Kızılay olarak kan ihtiyacı olan herkesin yardımına koşuyoruz. Verilen bir ünite kan bir hayat kurtarır düşüncesi ile bölge halkımızı kan bağış kampanyalarına davet ediyoruz. Bugün burada düzenlenen kan bağışı kampanyasına emeği geçenlere de sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ben bu vesile ile sanayi esnafımıza ve kooperatif yöneticilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu

Dr. Murat Babalık ise konuşmasında sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere özel kuruluşların kan bağışı kampanyaları düzenlemelerinin kan bekleyen hastalara umut olduğunu ifade etti. Babalık, “Sivil toplum kuruluşlarımızın ve özel kurumların düzenlemiş olduğu kan bağışı kampanyaları her zaman büyük ilgi görüyor. Bizlerde bu yapılan kan bağışlarından elde edilen kanları ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Bizlerin diğer kurumlardan ricası bu tür kan bağış kampanyalarını arttırmak ve üretimi sadece insanlarda olan ve yine insanlarda kullanılan kanı bağışlayarak hayat kurtarmalarıdır.” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2013, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48