SEZER, CUHMURBAŞKANI GÜL´E EŞLİK ETTİ

SEZER, CUHMURBAŞKANI GÜL´E EŞLİK ETTİ
gundemeregli.com-Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) organizasyonuyla,  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Başkanlığında,  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve 100’ü aşkın MÜSİAD üyesi işadamının katılımlarıyla Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Ticaret Heyeti programı gerçekleştirildi.

MÜSİAD Kdz.Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer ile Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Başkan’ın da katılım sağladığı Ticaret heyeti programı kapsamında girişimcilere potansiyel iş fırsatları sunan Macaristan ile pazar payının arttırılması ve anılan ülkeye yönelik yeni ihracat imkânlarının oluşturulması yönünde ciddi adımlar atıldı ve belirlenen bu hedefler kapsamında Türkiye - Macaristan İş Forumu ve çok sayıda Türk ve Macar firmalarının katılımı ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.


Program hakkında bilgiler veren MÜSİAD Kdz.Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer şunları söyledi ;

 

“ Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül beyefendinin de katılım sağladığı ticaret heyeti programımıza, ahşap ve mobilya, biyoteknoloji, çevre koruma, enerji, finansal hizmetler, gıda ve gıda endüstrisi, ilaç, inşaat, kimya endüstrisi, kimyevi maddeler ve mamülleri, lojistik, makine ve ekipmanları, medikal ürünler ve cihazlar, metal sanayi, müteahhitlik ve teknik müşavirlik, otomotiv endüstrisi, otomotiv ve yedek parça, plastik ve kauçuk sanayi, tarım, tekstil ve giyim, tıp teknolojileri, ticaret, turizm ve otelcilik sektörleri başta olmak üzere yüzü aşkın firma yetkilisi katılım sağladı.

 

Ticaret heyetinin Macaristan’daki ilk gününde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, MÜSİAD Üyesi İşadamları ile bir araya gelerek ticaret hayatlarında karşılaştıkları sorunları birebir muhataplarından dinledi ve hükümet olarak bu konularda yaptıkları çalışmalar hakkında işadamlarına bilgilendirmelerde bulundu.

 

Macaristan’daki ikinci günümüzde Türkiye’den programa katılan 100’ü aşkın MÜSİAD Üyesi İşadamı ile 200’ü aşkın Macar İşadamı, 3. Macaristan-Türkiye İş Forumu’nda bir araya geldi. 

 

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen foruma T.C. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, Macaristan Başbakanı Sayın Viktor Orban, T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci, Macaristan Ulusal Ekonomi Bakanı SayınGyorgi Matolcsy, MÜSİAD Genel Başkanı Sayın Nail Olpak, Macaristan Yatırım ve Ticaret Ajansı (HİTA) Başkanı Sayın Erzsebet Dobos ile 300’ü aşkın Türk ve Macar İşadamı katıldı.
Protokol konuşmalarının ardından düzenlenen iş forumunda Türk ve Macar iş adamları buluşarak karşılıklı birebir görüşmelerde bulundular. Bugün, yurt içinde 72 noktada, yurt dışında 55 ülkede 143 noktada faaliyet gösteren MÜSİAD olarak, ülkeler arasındaki işbirliğinin, ancak sektör spesifik çalışmalarla ivme kazanacağına inanıyoruz. Bir İşadamları Derneği olarak otomotivden enerjiye; inşaattan bilgi teknolojilerine; gıdadan lojistiğe; hizmetten basım -yayın-ambalaja; makineden sağlığa; dayanıklı tüketimden mobilyaya; kimya – metal -madenden deri ve tekstil sektörlerine uzanan geniş bir sektörel yelpazede, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Macaristan´la bu alanlarda her türlü işbirliğine hazır olduğumuz Genel Başkanımız ve programa katılan üyelerimiz tarafından ikili iş görüşmelerinde dile getirildi.” 

Sezer, Macaristan’a gerçekleştirdikleri ziyaret programının çok verimli geçtiğini dile getirirken aynı zamanda Cumhurbaşkanımızı bölgemize davet etme imkânını bulduklarını da belirtirken şunları söyledi. “MÜSİAD Kdz.Ereğli Şubesi olarak  her sene geleneksel olarak düzenlemekte olduğumuz ve bu sene 18.’si 12 Haziran 2014 Perşembe günü gerçekleştirilecek MÜSİAD Eğitim Başarı Ödül Töreni Programımıza Sayın Cumhurbaşkanımızı birebir davet etme şansına sahip olduk. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Kdz.Ereğli ve Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize bağlı toplam 33 adet Lise ve Dengi Okuldan mezun olan 99 öğrencimiz ile bölgemizde eğitim ve öğretim alanında başarı sağlayan okullarımızın başarılarından dolayı ödüllendirileceği programımız hakkında bilgi ve Ödül Töreni Tanıtım Kitapçığı’mızı verirken aynı zamanda programımıza da davet ettik. Programımıza ve bölgemize çok yakın ilgi gösteren Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan bir kez daha teşekkür etmek isterim.” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2014, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48