SOMA’YA DESTEK GÖRÜŞÜLDÜ

SOMA’YA DESTEK GÖRÜŞÜLDÜ

gundemeregli.com Karadeniz Bölgesi Kadın Girişimciler Kurulu İstişare Toplantısı Tokat TSO ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Zonguldak TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurcan Abay, Zonguldak TSO Genel Sekreteri Renda Okay ve kurul üyelerinin katıldığı toplantıda Soma’ya destek ve kadın girişimcileri teşvik edecek projeler görüşüldü.

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Kadın Girişimciler Kurulu’nun davetiyle, toplamda 14 ilden gelen Kadın Girişimciler, Karadeniz Bölgesi İstişare Toplantısı için Tokat’ta bir araya geldi. Grand Ballıca Otel’de düzenlenen toplantıya; Tokat Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri’nin yanı sıra, Amasya, Artvin, Bartın, Bayburt, Çorum, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Trabzon ve Zonguldak illerinden de katım sağlandı. Toplantıda konuşulan en önemli gündem maddesi Soma’da yaşanan maden kazası felaketi oldu.

Tokat TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Funda Tetik, yaptığı açılış konuşmasında, toplantının öncelikli gündem maddesinin Karadenizli Kadınların, ticaret ve sanayi alanında karşılaştığı zorluklar ve bu zorluklara karşı çözüm önerileri ve Soma’da yaşanan maden kazası felaketi olduğunu söyledi. Soma’da hayatını kaybeden madencilerle alakalı başsağlığı dileklerini de ileten Tetik, sözü, aynı zamanda Karadeniz Kadın Girişimciler Bölge Başkanlığını yürüten Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ayten Çöl’e bıraktı.

Başkan Çöl de konuşmasının başında Soma’da meydana gelen felaket sonrasında yaşamını yitiren yurttaşlarımızı anarak, başta hayatını kaybeden madencilerin yakınları olmak üzere tüm ülkeye başsağlığı ve sabırlar diledi. Soma’da hayatını kaybeden madencilerin aileleri için sivil toplum örgütleri olarak ne yapılacağının da konuşulması gerektiğini dile getiren Başkan Çöl, bununla ilgili yapılacak tüm çalışmalara Karadeniz Bölgesi Kadın Girişimcileri olarak destekçi olacaklarını söyledi.

Zonguldak TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurcan Abay, bir önceki Karadeniz Bölgesi Kadın Girişimciler Kurulu İstişare Toplantısının Zonguldak’ta yapıldığını hatırlatarak, bu toplantıya ev sahipliği yapan Tokat TSO’ya teşekkür etti. Abay, Kadın Girişimciler Kurulu çalışmalarının devam edeceğini de belirterek, en büyük amaçlarından birinin kadın girişimci sayısını artırmak olduğunu vurguladı.

Toplantıda Manisa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı aranarak görüşüldüğünü belirten Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Renda Okay, “Soma’daki felaket sonrası yapılabilecek destekleri görüştük. Sadece maddi desteklerin ötesinde psikolojik destek de verilmesi gerektiği konusunda hemfikir olduk” dedi. Okay, ayrıca Karadeniz bölgesinde örnek girişimci kadınların tespiti ve belgesel çekilmesi konusunda proje çalışmalarına başlandığını belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 07:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48