TEK KİŞİLİK PROTESTO

TEK KİŞİLİK PROTESTO
gundemeregli.com-Çatalağzı Belediyesi´nde dört yıl geçici işçi olarak çalıştıktan sonra iş akdi sonlandırılan Zeki Gülser, Gazipaşa Caddesi´nde tek kişilik protesto yaptı. Kendi tabutunu omuzlayan Gülser, işini geri istedi.
Zeki Gülser, gözyaşları içinde yeniden işe alınmasını istedi. Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı beldesinde ikamet eden 44 yaşındaki Zeki Gülser´in, geçici işçi statüsünde işe başladığı Çatalağzı Belediyesi´nde 2011 yılında iş akdi sonlandırıldı. İki çocuk babası Gülser, tekrar işe alınmadı. Mağdur olduğunu söyleyen Gülser, Gazipaşa Caddesi´nde, kendi elleriyle yaptığı kendi tabutunu taşıdı. Üzerinde “Ben Zeki Gülser, bir insan kaç kere ölür” yazılı tabutu taşıyan Gülser, Madenci Anıtı’na yürüdü.
Protestoyu merak edip soran vatandaşlara derdini anlatan Gülser, şöyle konuştu: “Üç dört gün önce Çatalağzı Belediye Başkanı beni tehdit etti. ‘Seni döve döve öldürürüm’ dedi. Ne hakla beni döve döve öldürüyor. Benim iş hakkım varken benim iş hakkımı neden vermiyor? Sadece ben değilim, birkaç arkadaş daha var. Onların da hakkını geri versin. Hakkını isteyen Gülser, şunları söyledi: Ben geçici işçiyim. Personel giderlerini öne sürüyorlar. Yüzde 40’ı aştığı için işçi alamayacaklarını söylüyorlar. 5 ay 29 gün hakkımız varken iş hakkımız verilmiyor. Ben şu an kendi tabutumu taşıyorum. Ben haklı şekilde hakaret etmeden, küfür etmeden hakkımı arıyorum. Tatlı tatlı konuşup derdimi anlatmak istiyorum. Yaklaşık 2.5 yıldan beri işim yok. Mahallelerde tekerlekli arabamla balık alıp satıyordum. Ama balık pahalı olduğu için onu da satamıyorum.”
Kalp hastası olduğunu ifade eden Gülser, daha önce üç kez ölümden döndüğünü söyledi. Gülser, Madenci Anıtı önüne getirdiği tabutla birlikte anıtın önünde oturdu. Vatandaşlar protesto yapan Gülser’i alkışladı.
Belediye yetkilileri, personel giderlerinin 5393 sayılı Belediye Kanunu´nun 49´uncu maddesinde belirtilen yüzde 40 oranının üzerinde olması nedeniyle geçici işçi çalıştırılamadığını kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2013, 07:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48