ZONGULDAK ´T.C.´ İBARESİNE TEPKİ

Zonguldak´ta T.C ibaresine tepki

ZONGULDAK ´T.C.´ İBARESİNE TEPKİ
gundemregli.com-Zonguldak’ta Ziraat Bankası’na ´T.C.´ ibaresi konulmamasına tepki gösteren bir grup genç, bankanın tabelasına ´TC´ ibaresi yapıştırdı.
Zonguldak’ta bir grup İşçi Partili gençle Türkiye Gençlik Birliği ve Atatürk Düşünce Derneği (ADD) üyeleri, Soğuksu Caddesi’nde yeni kurulan Ziraat Bankası tabelasına ´T.C.´ ibaresi yapıştırdı. Yaklaşık 10 kişilik grubun katıldığı eylem, İşçi Partisi Zonguldak İl Başkanı Mehmet Uslubaş’ın yaptığı basın açıklamasının ardından gerçekleşti. “7 düveli denize dökerek kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde, kamu kuruluşlarında T.C. ibaresi olmayacak da ne olacak?” diyen Uslubaş, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:
“T.C. ibaresi devletimizin adıdır. Türk milletidir. T.C. vatanseverliktir. T.C. bağımsızlıktır. T.C. laikliktir. T.C. birliktir, özgürlüktür, onurlu, başı dik bir ülkede yaşamaktadır. Arabalarda asılı olan Atatürk resimlerine ceza kesilen bir dönemde, iktidar artık son kozlarını oynamaktadır. Değerli yurttaşlarımız, T.C.’yi kaldırmaya çalışmak aynı zamanda Türk milletini kaldırmaya çalışmaktadır, vatanseverliği kaldırmaya çalışmaktadır. Bizler buradan ilan ediyoruz, Cumhuriyet yıkıcılarını yıkmaya, Cumhuriyet´imizi yeniden inşa etmeye söz veriyoruz ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2013, 07:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48