ZONGULDAK ÜNİVERSİTE ŞEHRİ OLUYOR

ZONGULDAK ÜNİVERSİTE ŞEHRİ OLUYOR
gundemeregli.com-ÖSYM tarafından üniversitelerin boş kalan kontenjanlarına yapılan ek yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ)’ne 1.089 öğrenci daha kayıt yaptırdı. Böylece BEܒde toplam öğrenci sayısı 24 bin 524’e ulaştı.

BEܒdeki öğrenci sayısının artışını değerlendiren BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Ülkemizin en köklü akademik eğitim kurumlarının başında gelen üniversitenin öğrenci sayısı her geçen dönemde artmaya devam ettiğini berlirterek, “2010 - 2011 akademik yılında 16 bin 746 olan toplam öğrenci sayımız, 2013 - 2014 döneminde, ek yerleştirmelerle açılan kontenjanların dolmasıyla 24 bin 524’e ulaştı. Artan öğrenci sayımızdan doğacak akademik ve fiziki altyapı ihtiyaçlarının giderilmesi için var gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz. Üniversitemizi tercih eden öğrencilerimizin sosyokültürel gereksinimlerini karşılamak amacıyla hazırladığımız yatırımları hızla hayata geçiriyoruz.” dedi.

 Zonguldak’ta Üniversitenin öğrenci sayısında yüzde 46 oranında artış olduğu bildirildi.

Ek kontenjanların belirlenmesiyle iyiden iyiye artış gösteren Okul mevcudundaki artış Zonguldak Üniversite şehri oluyor söylemlerinin artmasına sebep oluyor.

“Hedeflerimiz çok daha yüksek”

BEܒdeki öğrenci sayısının artışını değerlendiren BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

 “Bülent Ecevit Üniversitesi, ‘bir dünya üniversitesi olma’ standardını yakaladı. Bu noktadan sonra hedeflerimiz elbette çok daha yükseldi. Öğrenci memnuniyetini her zaman, her şeyin önünde tutuyoruz. Öğrencilerimizi akademik öğrenim ve eğitimlerle mesleki yaşama hazırlarken sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve düşünsel gelişimleri açısından sunduğumuz olanaklarla da bireysel gelişimlerine büyük önem veriyoruz. Bizim öğrencilerimiz düşünen, sorgulayan, üreten, yeteneklerini eğitimle güçlendirmeye çabalayan, paylaşan bireyler olarak kendilerini geleceğe hazırlıyorlar. Sürdürdüğümüz tüm çalışmalarda en büyük desteği yöneticilerinden işadamlarına, sivil toplum örgütlerinden kamu kurum ve kuruluşlarına kadar Zonguldak halkından alıyoruz; Zonguldak ile birlikte başarıyoruz.”

 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2013, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48