Zonguldak'ın yeni Valisi askerliğini bakın nerede yapmış?

Vali Çınar Zonguldak'ta mesaiye başladı, Çınar'ın askerliğini Ereğli'de yapması ilginç bir tesadüf olarak değerlendirildi.

Zonguldak'ın yeni Valisi askerliğini bakın nerede yapmış?

Son Valiler Kararnamesi ile Malatya Valiliğine atanan Zonguldak Valisi Ali Kaban’ın yerine Zonguldak Valiliğine getirilen Ahmet Çınar Zonguldakta mesaiye başladı. Çınar Zonguldak’a yabancı olmadığını belirterek, 1990 yıllarda Kdz. Ereğli’de bulunan Karadeniz Bölge Komutanlığında askerlik yaptığı açıkladı.
Bitlis Valiliğinden Zonguldak Valiliğine atanan ve dün saat 15.00’da Zonguldaka gelen Vali Çınarı Zonguldak Valiliğinin girişinde daire müdürleri karşıladı.
Vali Çınar yaptığı ilk açıklamada: Zonguldaka hizmet için buradayım. Buranın yabancısı da değilim. Askerliğimi denizci olarak Karadeniz Ereğlide yaptım. dedi.
Ahmet Çınar Kimdir ?
1966 yılında Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde doğdu. 1983 yılında Kahramanmaraş Endüstri Meslek Lisesi ve 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.
Memuriyet hayatına Gümrük Muayene Memuru olarak başladı. 1990 yılında 79. dönem Kaymakam Adayı olarak göreve atandı. Sırasıyla İbradı-Antalya, Dargeçit-Mardin, Sultandağı-Afyon, Silvan-Diyarbakır, Seyhan-Adana Kaymakamlıkları; Siirt Vali Yardımcılığı; İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği; 2004-2007 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kontrol Daire Başkanlığı, Kültür Daire Başkanlığı; İGDAŞ Yönetim Kurulu Üyeliği ve BİMTAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı; 2007-2009 yılları arasında Başbakan Yardımcısı Özel Kalem Müdürlüğü, 2010-2012 yılları arasında TİKA Ukrayna Program Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2017, 13:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nalan aksu
Nalan aksu - 5 yıl Önce

Hoşgeldiniz hayırlı olsun valimizden hakla görüşme günü olsun onu isdiyoruz

SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48