Emniyet Müdürü vuruldu!..

Emniyet Müdürü vuruldu

Emniyet Müdürü vuruldu!..

Rize Emniyet Müdürlüğü'nde silah sesleri duyuldu. Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi bir polis memuru tarafından vuruldu. Saldırıda Personel Şube Müdürü ve 2 polisin daha yaralanırken Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ise şehit oldu.

Bugün saat 15.00 sıralarında, Rize kent merkezindeki İl Emniyet Müdürlüğü binasından silah sesleri duyuldu. 

EMNİYET MÜDÜRÜ HASTANEYE KALDIRILDI, ŞEHİT OLDU

Rize İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, makam odasında bir polis memuru tarafından silahla vuruldu. Verdi, Rize Devlet Hastanesine kaldırıldı. Durumu ağır olan Verdi hayatını kaybetti.

Saldırıda şube müdürü  Ercan Polat, 2 koruma polisi de yaralandı. Yaralılar ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Yaralıların ameliyata alındığı ve durumlarının iyi olduğu bildirildi.

SALDIRGAN YAKALANDI

Olayın ardından çevik kuvvet ve özel harekat ekipleri binaya girdi.Silahlı saldırıyı gerçekleştiren  polis memuru yaralı olarak yakalandı.İsminin İsmail Hakkı Saracoğlu'nun açıklanan polis memurunun trafik şubede çalıştığı belirlendi.

BAKAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rize Emniyet Müdürü'nün vurulduğu haberinin doğru olduğunu belirterek,"Şu an hastanedeler. İnşallah doktorlarımız kurtarmak için çaba gösteriyor. Olayla ilgili derin ayrıntıyı arkadaşlar ifade edecekler. " diye konuştu. 

BAKAN SOYLU RİZE'YE GİDİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yardımcısı ve Emniyet Genel Müdürü Rize'ye gidiyor.

ÇOK SAYIDA EKİP BÖLGEDE

Binaya çok sayıda ambulans sevk edildi. Polis, bina ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Olayın nasıl çıktığı araştırılıyor. 

RİZE EMNİYET MÜDÜRÜ ALTUĞ VERDİ KİMDİR?

Altuğ Verdi, 1972 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1989 yılında Polis Kolejinden, 1993 yılında Polis Akademisinden mezun olması akabinde, sırasıyla İstihbarat Daire Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kudüs Başkonsolosluğu, Şırnak Emniyet Müdürlüğü, Adana Emniyet Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler Kosova Barış Gücü, Birleşmiş Milletler Haiti Barış Gücü, Mersin Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığında değişik rütbelerde görev yaptıktan sonra 28.12.2016 tarihinde 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etmiştir.

Ayrıca, Altuğ Verdi ülkemizi ABD ve Almanya başta olmak üzere birçok yabancı ülke nezdinde düzenlenen toplantı ve programlarda temsil etmiş olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Altuğ Verdi, 19.08.2017 tarihli Resmi Gazete ’de yayınlanan ve 2017/348 sayılı Kararname ile Rize Emniyet Müdürü olarak atanmış olup, evli ve bir kız babasıdır.

(KAYNAK: HABER7)

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48