74 yaşındaki Ayşe teyzenin azmi gençlere taş çıkartıyor

Karabük’te Yaşayan 74 Yaşındaki Ayşe Ünal, İlerlemiş Yaşına Rağmen Geçimini Çiftçilik Yaparak Kazanıyor. Ünal, Yaşının Getirdiği Zorlukların Yanı Sıra Hayat Şartlariyla Da Başa Çikarken Çalişma Azmiyle Gençlere Örnek Oluyor.

74 yaşındaki Ayşe teyzenin azmi gençlere taş çıkartıyor

Karabük’te yaşayan 74 yaşındaki Ayşe Ünal, ilerlemiş yaşına rağmen geçimini çiftçilik yaparak kazanıyor. Ünal, yaşının getirdiği zorlukların yanı sıra hayat şartlarıyla da başa çıkarken, çalışma azmiyle gençlere örnek oluyor.

Türkiye’de tarımla uğraşan yüzlerce kadın çiftçiden biri olan ve Karabük’ün 100. Yıl Mahallesi’nde yaşayan Ayşe Ünal, çalışma azmiyle hem gençlere hem de yaşıtlarına örnek oluyor. Her gün erken saatlerde kalkarak traktörüne binen ve Karabük Üniversitesi Demir Çelik Kampüsünden geçip tarlasına giden iki çocuk annesi 74 yaşındaki Ünal, yetiştirdikleri ürünleri pazarda satarak geçimini sağlıyor.

İki yıl önce 102 yaşındaki annesini kaybedince tek başına yaşamaya başlayan Ünal, annesinden kalan tarla ve traktörle yaşamını sürdürüyor. Yaz aylarında tüketilebilecek sebzelerini eken, budama ve bakım işlerini kendisi yapan Ünal, yetiştirdiği ürünleri yine kendisi toplayarak, haftanın bir günü pazarda kurduğu tezgahta satarak ihtiyaçlarını karşılıyor. Hayatındaki tüm işlerini kendisi gören ve kimseye yük olmamak için tek başına yaşadığını söyleyen Ünal, “Elim ayağım tutuyor çok şükür, kendi işimi kendim görebiliyorum, kimsenin huzurunu bozmak istemem” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2020, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48