AK Parti'de aday adayları tanıtım programı

AK Parti'de aday adayları tanıtım programı

AK Parti'de aday adayları tanıtım programı

KARABÜK - AK Parti Karabük İl Başkanlığı tarafından 27. dönem milletvekili aday adayları parti teşkilatına tanıtıldı.

Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezinde düzenlenen programda konuşan AK Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz, şu ana kadar Türkiyede bir seçimde aday adaylığı hususunda rekoru hem genel merkezde, hem de Karabükte AK Partinin kırdığını söyledi.

Karabükte 34 aday adayının başvuruda bulunarak bu rekora imza attığını ifade eden Altınöz, Bu seçimlerde de inşallah oy oranı olarak da halkımızdan hem Türkiye geneli, hem de Karabük genelinde AK Parti adına bir rekor bekliyoruz. Bizler teşkilat kademesi olarak aday adaylarımıza belli bir mesafede durduk. Onlara fırsat eşitliğini sağladık. Diğer ilçelerimizde de tanıtım programı düzenleyerek temayülde oy kullanacak olanlara böylelikle aday adaylarımızı tanıtma fırsatı vereceğiz. diye konuştu.

Temayül oylamasında nasıl oy kullanılacağı hususunda bilgi veren Altınöz, şöyle devam etti:

Cumartesi günü saat 10.00dan 16.00ya kadar sürecek temayül yoklaması yapılacak. Burada oy kullanırken aday adaylarımızın listesi oy pusulasında harf sırasına göre olacak. Oy kullanırken 3 adayı kutuya işaretleyeceksiniz. 3ten az veya 3ten fazla oy pusulasında işaretleme olursa oy geçersiz sayılacak. Temayül yoklaması milletvekili adayının belirlenmesinde tek kriter değil, 3-4 kriterden sadece birisidir. Biz oylarımızı kullanırken oy verdiğimiz kişiyi, Karabükte milletvekili görmek istiyoruz diyerek oy vereceğiz. Bunun bilinci ve mantığıyla oylarımızı kullanalım. Şunu da belirteyim seçmen listelerimiz askıya çıktı. Gerek muhtarlıklardan, gerekse internetten Yüksek Seçim Kurulunun sitesine girerek kendimizin, ailemizin ve çevremizdekilerin listelerde olup olmadığını kontrol edelim. Bu seçimde diğer seçimlerden farklı olarak seyyar sandık kurulları oluşturuldu. Engelli vatandaşlarımız evlerinden çıkmadan görevliler tarafından oylarını kullanabilecekler.

Konuşmanın ardından aday adayları kendilerini tanıttı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48