Altın Safran Türkiye Açık Kyokushin Şampiyonası'na doğru

Altın Safran Türkiye Açık Kyokushin Şampiyonası'na doğru

Altın Safran Türkiye Açık Kyokushin Şampiyonası'na doğru

 

KARABÜK - Türkiye Wushu Federasyonu tarafından Karabükte düzenlenecek 1. Uluslararası Altın Safran Türkiye Açık Kyokushin Şampiyonasının hazırlıkları tamamlandı.

Budakaido Milli Takımlar Antrenörü Çetin Çakar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şampiyonanın 4-6 Ağustosta gerçekleştirileceğini söyledi.

Organizasyona 18 ülkeden yaklaşık 400 sporcunun katılacağını ifade eden Çakar, şampiyonanın adının altın safran olmasının birçok ülkenin dikkatini çektiğini aktararak, şunları kaydetti:

Amacımız çocuklarımız milli olsunlar, derece getirsinler, Karabükün, Safranbolunun adı duyulsun. Yapılacak şampiyonayı Google bile takvimine aldı. Güzel bir organizasyon olacak. 18 ülke, Karabük ve Safranbolu için büyük bir artı. Güzel şeyler olacak, gelecekte yapacağımız organizasyonlarda bize daha fazla ilgi gösterilmesini istiyoruz.

Çakar, şampiyonaya Karabük Valiliği, Karabük Belediyesi, Safranbolu Belediyesi ve birçok kurumun destek verdiğini de sözlerine ekledi.

Mesetlioğlu Dövüş Sanatları Spor Kulübü Başkanı Necdet Kızılay da Çetin Çakar ile Karabüke hiç olmadığı kadar milli sporcu kazandırdıklarını aktardı.

Çakarın bu şampiyonanın Karabükte yapılması için çok büyük emek harcadığını anlatan Kızılay, şöyle konuştu:

Gençlerimizi kahve köşelerinden, değişik şeylerden kurtarıp spora yöneltiyoruz. 1inci Uluslararası Altın Safran Türkiye Açık Kyokushin Şampiyonası, 4-6 Ağustosta yapılacak. Gönlümüzden geçen, Türkiyeye birincilik getirmek, aynı zamanda Karabüklü sporcuların da dereceye girerek, bizleri gururlandırması.

Şampiyona, Karabük Merkez Spor Salonunda yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2017, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48