"Aynı anda iki yerde operasyon icra edilebilir"

"Aynı anda iki yerde operasyon icra edilebilir"

"Aynı anda iki yerde operasyon icra edilebilir"

KARABÜK - Güvenlik politikaları uzmanı Yarar, Sayın Cumhurbaşkanımız rotayı belirledi. Münbiçten başlayan bir rota belirlendi. Muhtemelen bir yerde aynı anda iki operasyon icra edilebilir. Bunlardan birisi Münbiç biri Sincar olabilir. Aynı anda hem Suriyede hem de Kuzey Irakta operasyon icra edilebilir. dedi.

Karabük Üniversitesi Akademik Düşünce Eğitim Medeniyet Kulübü ve Milli Türk Talebe Birliği Karabük Şubesi tarafından, Bir Gece Ansızın Geldik konulu konferansa katılan Yarar, Afrine düzenlenen Zeytin Dalı Harekatını ve gelinen süreci değerlendirdi.

100. Yıl Kültür Merkezindeki konferansta konuşan Güvenlik Uzmanı Yarar, Türkiyenin Suriyede yürüttüğü operasyonları anlattı.

Zeytin Dalı Harakatından sonraki süreçle ilgili neler olabileceği yönünde görüşleri dile getiren Yarar, Sayın Cumhurbaşkanımız rotayı belirledi. Münbiçten başlayan bir rota belirlendi. Muhtemelen bir yerde aynı anda iki operasyon icra edilebilir. Bunlardan birisi Münbiç biri Sincar olabilir. Aynı anda hem Suriyede hem de Kuzey Irakta operasyon icra edilebilir. Buna hep beraber hazırlıklı olalım. diye konuştu.

Konuşmasında, Suriyenin Afrin bölgesinde terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınarın, Safranbolu ilçesindeki ailesini ziyaret ettiğini söyleyen Yarar, şöyle devam etti:

Beni inanılmaz derecede mutlu eden bir durum ile karşılaştım. Bütün kitaplarımı şehidimizin evinde gördüm. Ömer astsubay benim bütün kitaplarımı okumuş, annesi seni çok severdi, keşke seni yaşarken görseydi dedi. Benim öyle bir imkanım olmadı ama en azından annesi ve babasını görmek, eşini ziyaret etmek bana ömrüm boyunca unutamayacağım bir an yaşattı. Hiç unutamayacağım bir yerdi. Bu kadar metanetli insanları ben bir arada çok uzun zamandan beridir görmedim. Her şehit ailesinde aynı tabloyu görüyorum, onlara Allah o sabrı ve metaneti veriyor. O gecede şehidimizin cenazesinin fotoğrafını yayınlayıp Twitterda paylaştığım ve altına yazdığım şeyi bir kez daha söylüyorum. Ben Karabük halkı önünde saygıyla eğiliyorum, şehitlerine layık bir temsiliyetle onu karşıladılar. Ailesine aynı şekilde sahip çıktılar. Eski asker olarak şehidimize bu kadar sahip çıkılmasından çok gurur duydum. Allah onlardan razı olsun.

haber

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2018, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48