Bakan Sarıeroğlu Karabük'te

- Bakan Sarıeroğlu, TSK tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda PYD/PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda yaralanan Uzman Çavuş Yasin Yalçın ve aynı saldırıda şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar'ın ailesini ziyaret etti

Bakan Sarıeroğlu Karabük'te

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriyenin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatında PYD/PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda yaralanan Uzman Çavuş Yasin Yalçın ve aynı saldırıda şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınarın ailesini ziyaret etti.

Bakan Jülide Sarıeroğlu, önce Uzman Çavuş Yasin Yalçının Karabük merkezindeki babaevine gitti. Burada Yalçın ile bir süre sohbet eden Sarıeroğlu, durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra Safranbolu ilçesine geçen Bakan Sarıeroğlu, Emek Mahallesindeki şehit Ömer Bilal Akpınarın babaevine gitti.

Şehidin annesi Ülker, babası İsmail, eşi Hafize Nur Akıpnara başsağlığı dileyen Sarıeroğlu, Ömer Bilalin adını hizmete açtıkları Sosyal Güvelik Kurumu Karabük İl Müdürlüğü binasına verdiklerini söyledi.

Gözyaşlarına boğulan anne Ülker Akpınar, şehit oğlunun ülkeye çok güzel bir mesaj verdiğini ifade etti.

Birlik mesajı veren anne Akpınar, Bir ve birlik olacağız. Vatan hainlerine fırsat vermeyeceğiz. Bir kere daha anladım ki, bin tane Ömer geliyor. Bizim milletimizi kimse bölemeyecek. Herkes iman gücüyle, küçük çocuklar bile anneciğim biz de gideceğiz askere diyor, Ömer ağabeylerini görünce. Üzülürüm, ağlarım, anneyim ben ama elhamdülillah vatanım ve bayrağım için dedelerimiz ve ninelerimiz nasıl gittiyse bizim evlatlarımız da gidecek ki, bizden sonra gelenler de rahat yaşasın. Çok gururluyum elhamdülillah. Çocuğum bilinçli gittiği için çok gururluyum. Allah öyle Ömerlerin sayısını çoğaltsın, vatan ve bayrak sevgisi versin. diye konuştu.

İstiklal Marşını Mehmet Akif Ersoy boşuna mı yazdı? diye soran anne Akpınar, şöyle devam etti:

Şiirler boşuna mı yazıldı. Bu vatan bizim. Biz başka ırktan olanları kabul ederiz, bakma gücümüz var. Bizi kim kabul eder vatansız kalırsak?. O zihinlerini bir toparlasalar da bu vatan için milletvekili bir ucundan, ev hanımı bir ucundan, öğretmen bir ucundan, herkes silah kuşanıp askere gidecek değil ya. Herkes üzerine düşen görevi hakkıyla yapacak ki, Türkiye Cumhuriyeti ahirete kadar bizim kalacak. Dili, dini, mezhebi, ırkı her gruptan insan var. Herkes vatanına sahip çıkacak, aklını başına alacak. Biz kafirlere yem olmayacağız. Olamayız, Türk milleti olamaz. Tarihinde yok ki böyle bir şey. Bunu anladılar. Bizim Mehmetlerimiz, Ahmetlerimiz, Ömerlerimiz yetişiyor.

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Valisi Kemal Çeber ve Burhanettin Uysalın da hazır bulunduğu ziyarette, Sarıeroğlu, şehit ailesine, oğullarının cenaze törenine ait ve üzerinde Türkiye Uğurladı yazan bir fotoğraf hediye etti.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2018, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48