Batı Karadeniz'de kar yağışı uyarısı

- Karabük, Bolu ve Bartın'ın yüksek kesimlerinde bu akşam başlaması beklenen kar yağışı nedeniyle oluşabilecek buzlanma ve don konusunda vatandaşlar uyarıldı

Batı Karadeniz'de kar yağışı uyarısı

KARABÜK - Karabük, Bolu ve Bartının yüksek kesimlerinde bu akşam başlaması beklenen kar yağışı nedeniyle oluşabilecek buzlanma ve don konusunda vatandaşlara uyarı yapıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün meteorolojik uyarısında son değerlendirmelere göre, kar yağışının bu akşam saatlerinden itibaren Karabük, Bolu ve Bartının yüksek kesimlerinde etkili olacağının tahmin edildiği belirtildi.

Açıklamada, Batı Karadenizde devam etmekte olan yağışların, bu akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak, Karabük çevreleri, Bolu ile Bartının iç ve yüksek kesimlerinde, yerdeki mevcut kar örtüsünün üzerine kuvvetli 10-20 santimetre, yüksek kesimlerde 20 santimetre ve üzeri kar yağışı şeklinde olması beklenmektedir. denildi.

Açıklamada ayrıca, ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48