Çocuk istismarı protesto edildi

Son günlerde yaşanan çocuk istismarları ve kaçırılmaları nedeniyle Karabük’te kadınlar, omuzlarında çocuk tabutu taşıyarak eylem yaptı.Ağrı’nın Bezirhane köyünde bayramın ilk günü kaybolan ve cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki...

Çocuk istismarı protesto edildi

Son günlerde yaşanan çocuk istismarları ve kaçırılmaları nedeniyle Karabük’te kadınlar, omuzlarında çocuk tabutu taşıyarak eylem yaptı.

Ağrı’nın Bezirhane köyünde bayramın ilk günü kaybolan ve cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir ve Ankara Polatlı’da öldürülen 8 yaşındaki Eylül için Karabük kent meydanında bir araya gelen bir grup kadın basın açıklaması yaptı. Eyleme KARDEMİR işçilerinin yanı sıra Çelik-İş Sendikası şube yetkilileri ve vatandaşlar da destek verdi. Üzerinde gelinlik ve Türk bayrağı olan temsili çocuk tabutları ile eylem yapan kadınlar, çocuk istismarı ve cinayetleri için siyah kurdele takarak tepkilerini ortaya koydu. Kent meydanında ellerinde Leyla ve Eylül’ün fotoğraflarının yanı sıra ’İdam isteriz’, ‘Bana yapılanlara sessiz kalmayın’ yazılı pankartlar taşıyan grup, sık sık ’İdam isteriz’, ‘Çocuklara uzanan eller kırılsın’ sloganları attı.

Toplanan kalabalık adına konuşan Filiz Çınar, çocuk istismarının başlı başına bir felaket olduğunu belirterek, "Dün Eylül, bugün Leyla. Peki yarın hangimizin çocuğunun, hangi annenin yüreği yanacak. Daha kaç tane meleğimizi vahşice katledecekler. Bebeklerin, çocukların tacizlerine karşı çıkıyoruz zannederken, yaptıklarınızla, söylediklerinizle o tecavüzün gerçekleşmesine yardım ve yataklık ediyor olabilirsiniz. Kadınlar her gün tecavüze uğruyor tanıdıkları veya tanımadıkları kişiler tarafından. Kıyıda köşede, karanlıkta, iş yerlerinde, hatta kocaları tarafından tecavüze uğruyorlar. 3 yaşında, 3.5 yaşında, 4 yaşında çocuklar tecavüze uğruyor. İçimizi en çok bu olaylar yakıyor. En çok bu olaylarda öfkemize, aklımız, ruhumuza, ciğerlerimize sarmalıyor bizi. Çocuklara istismar başlı başına bir felaket. Bu felakete tepki gösterip dikkat çektiğini sanıpta öfkemizi artıranlar da var” dedi.

Açıklamaların ardından kadınlar, omuzlarına aldıkları üzerinde gelinlik ile Türk bayrağı serili tabutla birlikte Yenişehir bölgesine kadar yürüyerek olaysız bir şekilde dağıldı.

İHA

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 19:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48