Eknopark Projesini Hayata Geçirmek.

Eknopark Projesini Hayata Geçirmek.

Eknopark Projesini Hayata Geçirmek.

KARABÜK - Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Tuncay Özcan, yerli otomobil fabrikasının Karabüke kurulması çalışmaları kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğluyla görüşme yaptığını bildirdi.

Özcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2015den beri Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için yoğun bir çaba harcadıklarını söyledi.

Projeyi Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına kabul ettirdiklerini, aynı zamanda bölgeye bir altyapı sağlamak adına Teknopark Projesini hayata geçirmek için resmi süreci başlattıklarını ifade eden Özcan, şunları kaydetti:

Amacımız, Türkiyeye ve Karabüke katma değer sağlayacak kalıcı bir eser bırakmaktır. İnandığımız ve gönül verdiğimiz bu projeyi bir adım daha ileriye taşıyabilmek amacıyla resmi olarak yerli otomobil fabrikasının bu bölgede kurulmasına talip olduk. Her türlü tetkik yapılabilir, rasyonel bir teklif yaptık. Yerli otomobil fabrikası için biçilmiş kaftan olan proje bölgesi olarak aranan bütün niteliklere haiz bir bölgedir. Bu güvenle projemizi ve yerli otomobil fabrikasına yönelik talebimizi detaylı olarak Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğluna yüz yüze anlatmak için kendisinden görüşme talep ettik. Sağ olsunlar bizi kırmadılar.

Özcan, Hisarcıklıoğlunun projeyi ve talebi çok beğendiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48