Engelliler Haftası dolayısıyla Karabük'te tören düzenlendi

Engelliler Haftası dolayısıyla Karabük'te tören düzenlendi

Engelliler Haftası dolayısıyla Karabük'te tören düzenlendi

Engelliler Haftası dolayısıyla Karabükte tören düzenlendi.

Türkiye Sakatlar Derneği Karabük Şube Başkanı Muhittin Yılmaz tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Yılmaz, törende yaptığı konuşmada, Engelliler Haftasının engellilerin sorunlarını, hak mücadelesinin yürüyüşünü sağlayan bir hafta olduğunu söyledi.

İnsan hakları açısından engellilerin sorunlarının ayrımcı düzenleme ve uygulamalardan kaynaklandığını ifade eden Yılmaz, Engelliler açısından nihai amacı kamusal yaşamın her alanında tam ve bağımsız kişiler olarak katılımının sağlanmasıdır. Engelli vatandaşlarımızın sorunları, yalnızca engelli kesimlerini ve yakınlarını ilgilendirdiği gibi görünse de toplumun tüm kesimini yakından ilgilendirmektedir. Son zamanlarda devletimiz sosyal devlet anlayışında çıkarılan kanunlarla pozitif ayrımcılığın sağlanması ve engellilerin sorunları için ciddi adımlar atılarak kanunlar çıkartılmıştır. diye konuştu.

Konuşmanın ardından çocukların işaret diliyle söyledikleri İstiklal Marşı büyük beğeni toplarken, küçük çocuklar asker kıyafetleriyle gösteri yaptı.

Tören empati yürüyüşüyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48