"Erdoğan gibi bir liderin bulunması, Türkiye için bir şanstır"

"Erdoğan gibi bir liderin bulunması, Türkiye için bir şanstır"

"Erdoğan gibi bir liderin bulunması, Türkiye için bir şanstır"

KARABÜK - Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Böylesine zor dönemlerde Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin bulunması, Türkiye için bir şanstır. dedi.

Şahin, Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezinde düzenlenen partisinin Karabük İl Başkanlığı Danışma Meclisi Toplantısına katıldı.

Burada yaptığı konuşmada, Türkiyenin uzun süredir özellikle son günlerde terörün her çeşidiyle yoğun bir mücadele içinde olduğunu belirten Şahin, bir taraftan da ekonomi alanında başarılı çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

Türkiyenin terörle mücadeleye aktardığı kaynaklara değinen Şahin, terör sorunuyla uğraşmayan bir Türkiyenin ekonomik açıdan çok daha ileri bir seviyede olacağını kaydetti.

Son Milli Güvenlik Kurulu Toplantısında ilk defa Türkiye Proje Terör Örgütleriyle mücadele ediyor ibaresinin karar taslağına yansıdığını aktaran Şahin, Bu terör örgütlerini kuranlar var, bir el var. Bunlar başkaları tarafından Türkiyenin hızını, önünü kesmek için hatta bölmek için kurulmuş, kurdurulmuş terör örgütleridir. Daha önce bu kadar net ve vurucu bir cümle kullanılmamıştı ama son Milli Güvenlik Kurulu Toplantısından sonra açıklanan bu ifade, terör örgütlerinin iç yüzünü göstermesi bakımından adeta bir röntgen görevini üstleniyor. diye konuştu.

TSKnin Suriyede yaptığı operasyonlara değinen Şahin, Türkiyenin Suriyede güvenliğini sağlamak için bulunduğunu, topraklarında gözü olmadığını, şehirleri terör örgütlerinden temizleyerek huzuru sağladığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve onun kurmaylarının Türkiyenin Suriyede yaptığı operasyonları eleştirdiğini anlatan Şahin, Türkiyenin başında bu süreçte Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti iktidarı olmasaydı TSK Afrine girebilir miydi, terör örgütlerini temizleyebilir miydi? diye sordu.

Türkiyenin başında Recep Tayyip Erdoğan değil de Kemal Kılıçdaroğlu olsaydı Afrine girebilir miydi TSK? Giremezdi. diyen Şahin, şöyle devam etti:

Kendisi söylüyor zaten. İşin başında o olsaydı sınırımızdan bile geçemezdi TSK. Geçişlerine izin vermezdi. Türkiyeyi yönetme yeteneği ve kabiliyeti olmayan bir kişi. Tutmuş diyor ki Recep Tayyip Erdoğana Senden kahraman falan olmaz. Recep Tayyip Erdoğan kahramanlık sevdasında falan değil. Bilinç altında Tayyip Erdoğanın ne kadar başarılı, cesur ve kararlı olduğu var. Onu görüyor. Biz AK Parti olarak CHP gibi yapmadık. Kıbrıs Barış Harekatından sonra CHP Genel Başkanı Sayın Bülent Ecevitin posterleri, Kıbrıs fatihi, Kıbrıs kahramanı diye otobüslerin arkasına asıldı. Biz öyle bir şey yaptık mı? Yapmadık. Bu onlara mahsus bir şey. Böylesine zor dönemlerde Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin bulunması Türkiye için bir şanstır. Kemal Kılıçdaroğlu gibi bir lider olsaydı Türkiye ne başarılı bir şekilde terörle mücadele edebilirdi ne de sınırımıza kadar dayanmış bu terör örgütlerini oradan püskürtebilirdi. Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun.

Fransada yayın yapan Le Figaro gazetesinin Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin başarısı, Kürdistan rüyasını bitirdi başlığı attığını hatırlatan Şahin, Türkiyenin TSK kanalıyla hem Cerablusta hem Afrinde yakıp yıkmak yerine halkın sevgisini kazandığının altını çizdi.

Türkiyenin Suriyede yaptığı operasyonlardan elde ettiği kazanımları dile getiren Şahin, TSKnin operasyonlarında kullandığı silahların yüzde 90ının yerli olduğunu belirtti.

Şimdi insansız tank ve uçak gemisi yapmaya da başladıklarını bildiren Şahin, TSKnin son zamanlarda bu kadar başarılı ve güçlü olmasının bir sırrının da içindeki safraları atması olduğunu ifade etti.

Şahin, Karabükün Yenice ilçesinde yapılacak HES çalışmasına değinerek, İnceledik. Orada HES yapılmasını istemeyen Yeniceli kardeşlerimize teşkilat olarak katılıyoruz. dedi.

AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, AK Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz, belediye başkanları ve partililerin katıldığı toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.

haber

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48