Eski KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Yolbulan'ın vefatı

Eski KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Yolbulan'ın vefatı

Eski KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Yolbulan'ın vefatı

KARABÜK - Karabük Valisi Kemal Çeber, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Tuncay Özcan ve Çelik-İş Sendikası, eski Karabük Demir Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah Yolbulanın hayatını kaybetmesi nedeniyle taziye mesajı yayımladı.

Vali Çeber, mesajında, Karabükün tarihine mal olmuş başarılı iş adamı KARDEMİR eski Yönetim Kurulu Başkanı, Yolbulanlar A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Yolbulanın vefatını derin bir üzüntü ile öğrendiğini belirtti.

Çeber, vizyonu, ilkeleri, önder kişiliğiyle iş dünyasına yön vermiş ve örnek olmuş merhum iş adamı Yolbulana Allahtan rahmet, kederli ailesine, yönetiminde bulunduğu şirketlere ve Karabüke baş sağlığı dilediğini aktardı.

- Karabük Belediye Başkanı Vergili

Vergili de hayırsever iş adamı Mutullah Yolbulanın vefat ettiği haberini üzüntüyle öğrendiğini kaydetti.

Vergili, merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesi, yakınları ve KARDEMİR camiasına başsağlığı diledi.

- AK Parti Karabük Milletvekili Uysal

Uysal da Yolbulanın vefatını üzüntüyle karşıladığını belirtti.

29 Mayıs 2012de Karabük Üniversitesinin 5. kuruluş yıl dönümünde, üniversite ve Karabükün kalkınmasına yaptıkları katkı, üniversite sanayi iş birliğine verdikleri desteklerden dolayı dönemin Yolbulana fahri doktora unvanı verdiklerini hatırlatan Uysal, şunları kaydetti:

O gün Mutullah amca, Üniversitemize daha iyi günler, daha güzel günler yaşatmak için elimizden geldiği kadar gayret göstereceğiz. şeklinde duygularını ifade etmişti. Biz hep o desteği hissettik. Karabüklü büyüklerimizin ve her bir Karabüklünün katkıları ile üniversitemiz bugünlere geldi. Rabbim herkesten bir kez daha razı olsun. Merhum Mutullah amcamıza Allahtan rahmet, Yolbulan ailesine, yakınları ve KARDEMİR camiasına başsağlığı dilerim. Karabük Üniversitesi ve Karabük, yaptıklarını ve kazandırdıklarını unutmayacak Mutullah amca.

- KTSO Bakanı Özcan

Özcan da mesajında, KARDEMİR, Karabük Üniversitesine ve Karabüke büyük emekleri olan Karabükün amcası Yolbulanın vefatından dolayı derin üzüntü içerisinde olduklarını belirtti.

Özcan, merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, KARDEMİR camiasına, sevenlerine, Karabük halkına başsağlığı ve sabırlar dilediklerini kaydetti.

- Çelik-İs Sendikası

Çelik-İş Sendikasından yapılan yazılı açıklamada, Karabük iş ve cemiyet hayatının saygın ismi Yolbulanın vefatının üzüntüyle karşılandığı belirtildi.

Açıklamada, Yolbulana Allahtan rahmet başta kederli Yolbulan ailesi olmak üzere Karabük camiasına, sevenlerine ve Karabük halkına başsağlığı dilendi.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48