Eskipazar OSB Bölge Müdürü Demir, il genel meclisi toplantısına katıldı

Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölge Müdürü Emin Demir Karabük İl Genel Meclisi Başkanı ve Meclis üyeleri ile bir araya geldi.İl Genel Meclisi üyelerinin daveti üzerine Ekim ayı meclis toplantılarının 4. oturumuna...

Eskipazar OSB Bölge Müdürü Demir, il genel meclisi toplantısına katıldı

Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölge Müdürü Emin Demir Karabük İl Genel Meclisi Başkanı ve Meclis üyeleri ile bir araya geldi.

İl Genel Meclisi üyelerinin daveti üzerine Ekim ayı meclis toplantılarının 4. oturumuna katılan Demir, Eskipazar OSB ile ilgili yapılan çalışmalar, gelinen nokta ve hedef çalışmalar hakkında slayt eşliğinde sunum yaptı.

Türkiye genelinde toplam 320 adet Organize Sanayi Bölgesi bulunduğunu ve Eskipazar OSB’nin diğer bölgelerde ki OSB’ler ile büyüklük anlamında kıyaslandığında 230 tanesinden daha büyük, 82 tanesinden de küçük olduğunu belirten Demir, “Bu şekilde düşünüldüğünde ve konumu da ele alındığında gerçekten sadece İlimiz değil bölge geneline büyük bir fayda sağlayacak vaziyetteyiz. Bu doğrultuda amacımız OSB’nin en kısa süre içinde sanayiciyle buluşmasını, üretime ve istihdama başlamasını sağlamaktır. Amacımıza ulaşabilmek içinde hedefteki acil ve önemli konular kamulaştırma kaynağı temini, OSB sahasına enerji temini, karayolları otoban projesine OSB dinlenme tesisi ilave ettirmektir. İhtiyaçlarımız ise siyasi destek ve kamuoyu desteğidir” dedi.

Demir, konuşmasının sonunda Karabük İl Özel İdaresi’nin ve Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’nın Eskipazar OSB’ye büyük katkı sağladığını ve iştirakçi kurumlar olarak OSB’nin giderlerini finanse ettiğini ifade ederek, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, Meclis Üyeleri ve Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun ile katkılarından dolayı Karabük TSO başkanı ve üyelerine teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48