İslam gelecek zulüm bitecek",

- Saadet Partisi Karabük İl Başkanlığı tarafından Arakan'da Müslümanlara yönelik şiddet protesto edildi

İslam gelecek zulüm bitecek",

KARABÜK - Saadet Partisi Karabük İl Başkanlığı tarafından Arakanda Müslümanlara yönelik şiddet protesto edildi.

Karabük Kemal Güneş Caddesi üzerinde toplanan partililer, çeşitli dövizler açarak, İslam gelecek zulüm bitecek, Avrupa değil İslam Birliği ve Müslüman uyuma kardeşine sahip çık sloganları attı.

Saadet Partisi Karabük İl Başkanı Muhsin Çebi, burada yaptığı açıklamada, zulmün ebedi olamayacağını, kötülüğün mutlaka hüsrana uğrayacağını söyledi.

Karabükten Müslümanlar olarak dünyaya haykırdıklarını ifade eden Çebi, Zalimler, mutlaka yenileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz. Arakan, Yemen, Libya başımızı nere çevirsek kesif bir duman görüyor, kulağımızı nereye kabartsak acı bir feryat duyuyoruz. Ama bundan daha acı olanı bu feryatlara karşı gözlerin kör, kulakların sağır kesilmesidir. Herkesin barış ve huzur içerisinde yaşadığı adil bir dünya kurmak mümkündür. Bunun için yapılması gereken ayrılmak, parçalanmak değil birlik olmaktır. Bizi biz yapan değerlere daha sıkı bağlanmaktır. Gücümüzü birbirimizi yok etmek için değil, bir birimize yardımcı olmak için kullanmaktır. diye konuştu.

Ortak değerlere sarıldıkça aşılamayacak hiçbir engelin olamayacağına işaret eden Çebi, şunları kaydetti:

İslam ülkeleri yöneticilerinin bütün ihtilafları bir kenara bırakarak, bir araya gelmesi artık kaçınılmaz bir zorunluluktur. Kurban kanından çok insan kanının aktığı bir coğrafyada hiç kimse bu sorumluluktan kaçamaz. Bu noktada Türkiyeye büyük görev düşmektedir. İslam Birliği Teşkilatı dönem başkanı olarak Türkiye bu çağrıya mutlaka öncülük etmelidir. Atılacak somut bir adım, söylenecek bin nutuktan daha etkili olacak, en azında Müslümanlar için bir umut ışığı oluşturacaktır.

Konuşmanın ardından yapılan duayla protesto sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2017, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48