Karabük’te fırınlar denetlendi

Karabük Belediyesi Encümen Kararı İle Oluşturulan Fırın Denetim Komisyonu Ekipleri, Karabük'te Faaliyet Gösteren Fırınları Denetledi.

Karabük’te fırınlar denetlendi

Karabük Belediyesi Encümen kararı ile oluşturulan Fırın Denetim Komisyonu ekipleri, Karabük’te faaliyet gösteren fırınları denetledi.

Belediyeden yapılan açıklamada, denetimlerde kurallara uymayan ve eksiklikleri bulunan fırıncılara zaman verilirken, hiçbir eksikliği görülmeyen, kurallara uygun imalat ve satış yapan fırın işletmecilerine ise Denetim Komisyonunca teşekkür edildiği belirtildi. Kent merkezi ve mahallelerde toplam 27 fırının ürettikleri ekmeklerde gramaj ve etiket kontrollerinin yanı sıra hijyenik şartlara uyulup uyulmadığı, personelin kılık kıyafeti, imalathaneler, yatakhaneler ve tuvaletler ile ekmeğin satışa sunulduğu alanların kurallara uygun olup olmadığı incelendiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Denetimler periyodik olarak sürdürülecek. Kurallara uymayan fırınlara ise yasal işlem uygulanacak. İlimizde ekmek üretimi yapan 27 adet fırında ürettikleri ekmeklerde gramaj ve etiket kontrollerinin yanı sıra hijyenik şartlara uyulup uyulmadığı, denetim komisyonu tarafından yerinde incelendi. Hijyenik şartlarda personelin kılık kıyafeti ile imalathaneler, yatakhaneler ve WC’ler ile ekmeğin satışa sunulduğu alanlarda ise kırık dökük ve boya badanalarının yapılıp yapılmadığı kontrol edildi. Fırın Denetim Komisyonumuzca yapılan denetimlerde ki asıl amacımız hijyenik ortamın sürdürülebilirliğini sağlamaktır. Ayrıca halkımızın temel tüketim maddesi olan ekmeğin kurallara uygun bir şekilde vatandaşlarımıza sunulması ve gönül rahatlığı ile tüketimlerini yapabilmeleri amacı ile de demetimler belirli süreler içerisinde periyodik şekilde devam edecek."

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 16:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lütfen eksiği olmayan başarılı olan fırıncıların fırın isimlerini yayınlayınız
Lütfen eksiği olmayan başarılı olan fırıncıların fırın isimlerini yayınlayınız - 3 yıl Önce

SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48