Karabük'teki FETÖ/PDY davasında karar

Karabük'teki FETÖ/PDY davasında karar

Karabük'teki FETÖ/PDY davasında karar

KARABÜK - Karabükte Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan, aralarında eski Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Mustafa Dayıoğlunun da bulunduğu 11 sanık, çeşitli oranlarda hapis cezasına çarptırıldı.

Karabük Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, silahlı terör örgütü üyesi olmak suçundan yargılanan tutuklu sanıklar Hacı Sağlam ve Rüştü Karagüzel ile tutuksuz sanıklar eski Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Mustafa Dayıoğlu, Abdullah Yükselen, Abdullah Danışmaz, Kaan Kalyoncu, Adnan Aksoy, Mustafa Yalçın Mıhçı, Adem Güleryüz, Halil Usta, Mehmet Ünver ve Rıfat Aynacı ile avukatları katıldı.

Savunmalarını yapan tutuklu sanıklar, kaçma ve delilleri karartma şüphesi olmadığını savunarak tahliyelerini, tutuksuz sanıklar ise beraatlerini talep etti.

Sanık avukatları da müvekkillerinin tahliyesini ve beraatlerini istedi.

Mahkeme heyeti, silahlı terör örgütü üyesi olmak suçundan tutuklu sanıklar Hacı Sağlamı 7 yıl 6 ay, Rüştü Karagüzeli ise 6 yıl 10 ay ve 15 gün hapis cezasına çarptırarak tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Tutuksuz sanıklar Halil Usta, Dursun Mustafa Dayıoğlu ve Abdullah Yükseleni 6 yıl 3 ay, Adnan Aksoy, Mustafa Yalçın Mıhçı, Adem Güleryüz, Abdullah Danışmaz ve Mehmet Ünveri 6 yıl 10 ay 15 gün, Kaan Kalyoncuyu 5 yıl hapisle cezalandırılmasını kararlaştıran ve adli kontrol şartlarının devamına hükmeden heyet, Rıfat Aynacının dosyasının ise ayrılmasını hükmetti.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2017, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48